i5-9400F sisteme Windows 7 kurulumu

Kim ne derse desin bu sistem bana garip bir huzur veriyor. Bunun sebebi 8.1 ve 10'nun arayüzünü sevmiyor olmamadan kaynaklanıyor sanırım. Köşeli tasarımdan 11'de vazgeçtiler herhalde ama kapitalizm dibine kadar hissedilecek gene.

Hocam 1650'nin mühendisi mezarında ters döndü yapmayın bu resmen eziyet bence güncel karta desteği kesilmiş işletim sistemi kurmuşunuz.

Ayrıca o sisteme güncel driver kurma ihtimaliniz yok. Büyük ihtimal modlanmış chipset ve USB 3.0 sürücüsü kurdunuz.

Nasıl yani???
Modlanmış?

Hocam 1650'nin mühendisi mezarında ters döndü yapmayın bu resmen eziyet bence güncel karta desteği kesilmiş işletim sistemi kurmuşunuz.
Hocam 1650 en son olmasa da güncel driver var merak etmeyin.
Modlanmış?

ASUS'muş. ASUS elinden gelse Windows XP için sürücü çıkaracak zaten.
Vallahi ben de bunu okuyunca gülmekten sandalyemde ters döndüm.

Hocam 1650 en son olmasa da güncel driver var merak etmeyin.

ASUS'muş. ASUS elinden gelse Windows XP için sürücü çıkaracak zaten.

Bana bir garip geldi hocam. 😃

Evet. 2021 yılında 2009 model Windows 7'yi öven insanlar da yaşıyor. Konuya gelirsem şu sisteme şu yakışmış mı hiç? Ona bakılırsa bende XP seviyordum ama çağın gereği 11 kullanıyorum.

Kurulum aşamasını anlatır mısınız konuyu güncelleyerek bende iş yerime kurmak istiyorum aynı sistem mevcut. @Gerçeklik
İlk önce Windows 7 ISO dosyasını indirin.
Daha sonra HİÇBİR ŞEKİLDE USB'YE YAZDIRMIYORUZ. Sadece içini açıyoruz. (Format atarsanız bitti işiniz.)
İlk olarak Driverleri yükleyip İndirilenler klasörüne alıyoruz. (Windows 7 değil Windows 10 veya 8.1 hangi işletim sistemini kullanıyorsanız.)
Daha sonra Windows 7 ISO dosyasının içindeki Soruces klasöründeki Setup.exe dosyası ile kurulumu yapıyoruz.
İlk öncelikle hiçbir driver kurulu olmadığı için USB okumayacaktır o yüzden format atmayın dedim. Bildiğiniz gibi indirilenlere driverleri almıştık (Önceki işletim sisteminizin indirilenlerine.) bu sebeple yerel disk içine format değil de bilgisayar içinden indirdiğimiz için Windows.old dosyası geldi Windows.old dosyasın tıklayıp oradan Kullanıcılar daha sonra kendi isminizi (Kullanıcı ismi) ve indirilenler.
Orada driverleriniz olacaktır. O driverleri indirdikten sonra Windows.old Klasörünü silebilirsiniz.

Aynı sistem mevcut ise driverler:
Ekran kartı : Anakart :
Evet. 2021 yılında 2009 model Windows 7'yi öven insanlar da yaşıyor. Konuya gelirsem şu sisteme şu yakışmış mı hiç? Ona bakılırsa bende XP seviyordum ama çağın gereği 11 kullanıyorum.
XP'de program desteği bile yok. Driverler destekleseydi ve program desteği olsaydı neden olmasın?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı