İ5 9400F ve GTX 1660 Ti Darboğaz Olur mu?

@Rockbery
O karta o işlemci fazla diye düşünüyorum. Bence işlemciden kısıp RTX 2060 alın. Çünkü genel olarak AAA oyunlarda ekran kartına yük biner. İşlemciyi o kadar yüksek almanıza gerek yok.
Ama illa 1660 Tİ alacaksanız işlemciyi düşürün. İntel tarafında 9400F veya AMD tarafında 3600 alabilirsiniz.

Hocam sadece oyun için değil işlemci en iyisi olsun istedim bütçemde sorunsuz şekilde. Ekran kartım şuan elimde onu indirimdeyken almıştım. İşlemcide kargo da yarın gelir. Fakat anakarta karar veremedim bir türlü. Taktığım zaman bios güncellemesi ile uğraşmayacagıım problemleri olmayan sağlam bir kart bulamadım.

Peki işlemciye bu kadar yönelmenizin sebebi nedir? Render veya işlemciyi yük bindiren programları mı kullanıyorsunuz? Yani kısaca iş için mi bilgisayar topluyorsunuz?

Kişisel bilgisayar olarak topladım. Müzikle uğraşıyorum arada. Şuan elimde 7-8 senelik amd nin eski ölüm işlemcili modeli var phenom modeli ve işlemci ısınmasından çok çektim aslında beni yeni bir bilgisayar almaya istende bu oldu toplarken de sorun çıkarmayacak parçaları toplamak istedim.

8 GB ama RAM'den dolayı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.
Yok mu bir bilen?
Sorun RAM, 16 çift kanal olmalı.
Bende 1660ti 9600k li bir sistem topluyorum anakartınızı öğrenebilir miyim?
9600K için mutlaka Z serisi Anakart alın. 9600K için bütçe varsa kesinlikle alınmalı, 9400F ile arasında dağlar kadar fark var. OC konusunda iyi 9600K 5 yıl rahatlıkla yeter.

Hocam dün gece topladık bilgisayarı işlemci i5 9600k Anakart msi tomahawk z390 power da fsp hydro 700w. Yalnız toplarken cpu pin girişlerinde 8+4 vardı yani 12 giriş power in çıkışı yetmedi için 8 pin taktik bu sıkıntı yaratır mı?

Hocam dün gece topladık bilgisayarı işlemci i5 9600k Anakart msi tomahawk z390 power da fsp hydro 700w. Yalnız toplarken cpu pin girişlerinde 8+4 vardı yani 12 giriş power in çıkışı yetmedi için 8 pin taktik bu sıkıntı yaratır mı?
Yanlış bilmiyorsam yeterli gücü alamazsa işlemci OC konusunda sıkıntı çıkarabilir.

Aslında bizde takmayıp yeni psu alacaktık fakat biraz araştırınca yorumlardan o +4 pinin overclock için olduğunu okudum zaten overclock ile işim olmadığı için öyle kullanmaya karar verdik. Umarım sıkıntı çıkarmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı