i5 9400F ve RX 570 sistem toplama

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İndirimler başladığında bu parçaları alacağım.

20191119_215818.jpg

Ekran kartını daha yüksek bir model alsan ? Mesela RX 590 ? Çünkü işlemcin iyi bir model GTX 1080 Ti bile besleyebiliyor. RX 570 yanında küçük kalabilir yada işlemciyi i3 9100F veya Ryzen 5 1600 yaparsan mantıklı olacaktır.

Anakart ve işlemci soğutucusundan kısıp ekran kartını RX 590 yapın. İlla MSI, ASUS alacağım diye düşük model ekran kartı almayın. Oyundaki performansını ekran kartı belirleyecek ve almışken en iyisini almak lazım. i5-9400F ile ASUS Prime B365M-K kullanıyorum gayet güzel bir anakart.

İşlemci, anakart ve soğutucu toplamda 1900 küsür lira yapıyor. Neden Ryzen 5 3600 artı B450 serisi bir anakart kombinasyonu yapmıyorsun? Aynı fiyata alınır yani. Hatta biraz indirim kovalarsan daha bile ucuza.

Önceki mesajları yazan arkadaşlara katılıyorum. RX590 çok iyi olur. Gerekirse bekle, para biriktirebiliyorsan yani.

Anakart ve işlemci soğutucusundan kısıp ekran kartını RX 590 yapın. İlla MSI, ASUS alacağım diye düşük model ekran kartı almayın. Oyundaki performansını ekran kartı belirleyecek ve almışken en iyisini almak lazım. i5-9400F ile ASUS Prime B365M-K kullanıyorum gayet güzel bir anakart.
İşlemci soğutucusunu değil ama anakartı kısıp Asus Prime veya MSI Pro serisi B365 çipsetli alıp ekran kartını yükseltebilirim.
İşlemci konusunda i3 ile i5 arasında kaldım. Madem i5 daha güçlü ekran kartlarını besleyebiliyor, GTX 1650 yi almam mantıklı olur mu?
Bu da birkaç gün önceki aklımdaki sistem:
20191119_222419.jpg

Monitörle beraber bütçem maksimum 5.500 TL. İşlemci intel ekran kartı amd veya nvidia olabilir. Ayrıca beğendiğim kasalardan biri CoolerMaster MB511. Bazı yerlerde PSU yanında. Bazılarında yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı