i5-9400F yük altında çok ısınıyor

Hakan Moultaza

Picopat
Yer
Yunanistan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yurt dışında yaşıyorum. Bir hafta önce güvenilir bir siteden almış olduğum hazır sistemim elime ulaştı. Boşta 30-35 derece olan işlemcim Fortnite'a girince 80-92 derece arasında gidip geliyor. Bir kez de kasanın yan kapağını açarak denedim arada 10-12 derece gibi bir düşüş oldu. Şimdi Fortnite'ta 70-82 arası gidip geliyor. Stok soğutucu var. Ekran kartının değerleri ise gayet normal. 92 derecelere bile ulaşmasına rağmen herhangi bir performans düşüşü veya takılma yaşamadım. Sizce yeni bir soğutucu mu almam lazım veya işlemcide mi bir sorun var?

Peki kasayı değiştirmek ve açık kullanmak yerine iyi bir soğutucu taksam olmaz mı?

Belki olabilir ama çok gereksiz çünkü kasa hava almıyor. Yan kapağı açmak sorun değil ve soğutucuya vereceğiniz paraya az koyup kasa alın daha önemli eğer kapağı açık veya uzay montaj kullanamıyorsanız.

Belki olabilir ama çok gereksiz çünkü kasa hava almıyor. Yan kapağı açmak sorun değil ve soğutucuya vereceğiniz paraya az koyup kasa alın daha önemli eğer kapağı açık veya uzay montaj kullanamıyorsanız.
Kapagi acik kullanabilirim ancak parçalara herhangi bir zarari olmaz mi?

Geri
Yukarı