i5-9500F Nasıl Bir İşlemci?

Para israfı bir işlemci. O işlemciyle Z390 anakart kullanmak para israfının ayrı bir boyutu.

Intel'de OC yapmak istiyorsan hem işlemcin K olmalı hem de anakart Z olmalı. Ryzen'da OC yapmak için anakartın A320'den farklı bir model olsa yeter. A320 hariç tüm anakartlar ve tüm Ryzen işlemciler OC destekliyor.

Para israfı bir işlemci. O işlemciyle Z390 anakart kullanmak para israfının ayrı bir boyutu.
Bu senin temeli olmayan saçma bir düşüncen. O paraya alacağı hiçbir AMD aynı performansı veremez oyunlarda. Ayrıca anakartı alınca işlemci ile ayrılamaz bir parça olmuyor. Adam bir sene sonra i9 9900k alır, OC yapmak isteyebilir. İsraf falan yok ortada.
Yok şuan i5 9400F kullanıyorum ama aradaki farkı merak ettim.
Anladım. 9400F yine mutlu eder güzel işlemciler bunlar. Ama her zaman daha iyisi daha iyidir. 🙂

Bu senin temeli olmayan saçma bir düşüncen. O paraya alacağı hiçbir AMD aynı performansı veremez oyunlarda. Ayrıca anakartı alınca işlemci ile ayrılamaz bir parça olmuyor. Adam bir sene sonra i9 9900k alır, OC yapmak isteyebilir. İsraf falan yok ortada.
Temeli olmayan saçma bir düşünce değil ama evet, benim düşüncem. Oyunda 3-5 FPS yüksek alsan bile işlemci kullanımı ve multitasking olarak muazzam bir fark olacak.

Yeni nesil oyunlarda ve dengeli bir sistemde Intel'in o muazzam oyun üstünlüğü niyeyse dağa kaçıyor.

Yaptığın şu anda tam alttaki resim:

D_XlZJoXkAI_HaU.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya kardeşim ben seni biliyorum. Sana kalsa Intel'in, Nvidia'nın falan toptan piyasadan kalkması herkesin AMD mühendislerinin kucağına atlaması gerekiyor. Adam RTX2080 alacağını söylüyor yeni gelecek AMD ekran kartlarını bekleyin falan diyorsun. Bir git işine bilişim dünyası senin fantezilerinde olduğu gibi değil.
Düzenleme: Gönderdiğin videoda arada neredeyse hiç fark yok. Birisi 119 FPS vermiş diğeri 120 FPS vermiş. İ5 9400f 1100 lira senin bahsettiğin işlemci 1350 lira. Kusura bakmada 2 FPS için 250 lira vermeyeceğiz tabiki.

Konunun linkini atar mısın lütfen?

Ryzen serisi çıkmadan önce ben de hiç AMD işlemci önermiyordum çünkü Intel almak her türlü daha mantıklıydı. Ryzen 1000 ve 2000 serisinde de tek çekirdek performansı Intel'e göre zayıftı ve zaman zaman Intel sistem almak mantıklıydı. Ama şu anda Ryzen 3000 serisi almak Intel'den kat kat mantıklı. İstediğini düşünebilirsin.

Yine AMD vs İntel konusuna dünmüş.
Çünkü çocuk geldi ve "hıı bunu mu aldın? çok saçma. Amd daha iyi tamam mı." dedi. Hata bende kaile almamak gerek. 🙂
Konunun linkini atar mısın lütfen?

Ryzen serisi çıkmadan önce ben de hiç AMD işlemci önermiyordum çünkü Intel almak her türlü daha mantıklıydı. Ryzen 1000 ve 2000 serisinde de tek çekirdek performansı Intel'e göre zayıftı ve zaman zaman Intel sistem almak mantıklıydı. Ama şu anda Ryzen 3000 serisi almak Intel'den kat kat mantıklı. İstediğini düşünebilirsin.
Ya kardeşim tamamda adam almış işlemci elinde. Intel istemiş, intel almış. Diyorsun ki " para israfı". Para israfı falan değil 2 FPS alacak diye adamın aklını niye bulandırıyorsun. Yeni alan, alacak adama hadi öner. Almış adam zaten.

Ya kardeşim tamamda adam almış işlemci elinde. Intel istemiş, intel almış. Diyorsun ki " para israfı". Para israfı falan değil 2 FPS alacak diye adamın aklını niye bulandırıyorsun. Yeni alan, alacak adama hadi öner. Almış adam zaten.
Böyle yapanlara ben de sinir oluyorum. Adam "R5 3600X mi alayım i5 9500F mi alayım?" dese istediğini öner ama zaten almış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı