i5-9500F Nasıl Bir İşlemci?

Kleons

Decapat
Daha fazla  
Teknobiyotik P1 çıkmış. İçinde i5 9500F, Palit GTX 1660, B360M, 8GB RAM, 480GB SSD, Dark Sentinel Pro kasa var, 213 TL verip Z370 yapacağım anakartı fakat i5 9500F'i ilk defa duydum. Bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-7700 den bile güçlü bir işlemcidir. 6 Çekirdek 6 sanal çekirdek bulunduruyor 4.40Ghz turbo frekans. Yani besleyemeyeceği GPU yok GTX1080'i 2K da GTX1080ti yi ise 4K da besleyebilecek güçte.

Teknobiyotik P1 çıkmış. İçinde i5 9500F, Palit GTX 1660, B360M, 8GB RAM, 480GB SSD, Dark Sentinel Pro kasa var, 213 TL verip Z370 yapacağım anakartı fakat i5 9500F'i ilk defa duydum. Bilgi verebilir misiniz?
Anakartı neden z-370 yapacaksın? Öğrenmek için soruyorum. 3.000 veya 3.200 mhz ram kullanmak için mi? Anakartlardan çok anlamıyorum da.

Yayın vs. yapacaksan, oyunu oynarken arkasından işlemciyi kullandıracak bir şeyler yapacaksan (multitasking) ryzen serisi bir işlemci alman daha doğru olur.

9700K yapsa nolacak ki? i5 9500F de 9. nesil. Yani b360'da 9. nesil destekliyor. Neye Overlock yapacak bir de?

Not: Bu soruları ukalaca anlaşılmasın lütfen. Konu açmaktansa bilmediğim şeyleri yorumlardan öğrenmeye çalışıyorum. Teknolojiyi sevmeye başladım. :D
Birincisi o overclock olacak dostum. İkincisi overclock bir eylemdir büyük yazılmaz. Bilmediğin için yazıyorum, ukalalık olmuyor bu arada ne demek. Şimdi canı sıkılıp, sisteminin gücünü ölçmek isteyen fantastikler var o olabilir. Öyle derinlikli düşüncelere sahip, işinde gücünde bir adamdır ki bilgisayar fikirlerine yetişemiyordur, güç takviyesi yapabilir. 144Hz monitörü vardır, BattlefieldV gibi bir oyunda 144 FPS almak istiyordur ufak bir pay kalmıştır bu arayı overclock yaparak kapatabilir. Her şey olabilir yani. Bunları yapabilmesi için o anakarta ihtiyacı var diğeri ile yapamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı