i5 9600k İçin Ekran Kartı ve İşlemci Soğutucusu Önerisi

Öncelikle eğer kasayı yazın toplayacaksanız, yazın tekrar konu açın. Yaza kadar kim bilir kaç tane yeni ürün sürülecek piyasaya.

1. Evet, takabilirsiniz.
2. 4.
3. Fanların marka ve modeline bağlı. Aliexpress'in RGB fanları radyatörden çok iyi hava çekemez mesela.
4. Herhangi birini kullanmıyorum, kullanmazdım da.
5. Kasanın ön tarafına 280mm takacağınız için kasada sadece üstte 120mm ve arkada 120mm fan alanı kalacak, güzel bir 120mm AIO takılabilir Corsair H80i gibi.

NZXT kasa almayın derim hava akışı biraz kötü diğer kasalara göre.
Neye dayanarak söylüyorsunuz acaba bunu? H500 ile Thermaltake View 71'i kıyaslayamayız mesela çünkü H500, 500TL civarına satılan bir kasa. Üstüne, GamersNexus, HardwareCanucks gibi kanallar tarafından en başarılı budget kasalarından biri olarak değerlendirildi. Diğer kasaları da soğutma özürlü kasalar değil.

Hocam peki anakart olarak Asus rog Strix z390-h mi alayım yoksa Msi Gaming Pro Carbon Ac mi? Birde bu anakartlar h500 ile uyumlu mudur?
ASUS. Zira BIOS'u daha başarılı ve VRM'leri daha iyi. Kasayla uyumlu.

H500 ile Thermaltake View 71'i kıyaslayamayız mesela çünkü H500, 500TL civarına satılan bir kasa ve GamersNexus, HardwareCanucks gibi kanallar tarafından en başarılı budget kasalarından biri olarak değerlendirildi. Diğer kasaları da soğutma özürlü kasalar değil.

Onunla kıyaslamadım :D. Aynı bütçedeki diğer kasalara göre hava akışı biraz daha kötü. Ve bence demiştim. En son ki yanıtımda zaten 4 fan desteklediğini de belirtmiştim. Sizce de 275R daha iyi bir tercih olmaz mıydı?

Ben olsam MSI tercih ederdim ve evet ikisi de uyumlu bu kasayla. Ayrıca NZXT ürün sayfasına baktım da kasa 4 fan destekliyormuş. Corsair 275R düşünmez miydiniz?
İlk onu alıcaktım ancak NZXT cazibesine kapıldım.:aşk:
Öncelikle eğer kasayı yazın toplayacaksanız, yazın tekrar konu açın. Yaza kadar kim bilir kaç tane yeni ürün sürülecek piyasaya.

1. Evet, takabilirsiniz.
2. 4.
3. Fanların marka ve modeline bağlı. Aliexpress'in RGB fanları radyatörden çok iyi hava çekemez mesela.
4. Herhangi birini kullanmıyorum, kullanmazdım da.
5. Kasanın ön tarafına 280mm takacağınız için kasada sadece üstte 120mm ve arkada 120mm fan alanı kalacak, güzel bir 120mm AIO takılabilir Corsair H80i gibi.

Neye dayanarak söylüyorsunuz acaba bunu? H500 ile Thermaltake View 71'i kıyaslayamayız mesela çünkü H500, 500TL civarına satılan bir kasa. Üstüne, GamersNexus, HardwareCanucks gibi kanallar tarafından en başarılı budget kasalarından biri olarak değerlendirildi. Diğer kasaları da soğutma özürlü kasalar değil.

ASUS. Zira BIOS'u daha başarılı ve VRM'leri daha iyi. Kasayla uyumlu.
Cevabın için teşekkürler. Çok yararlı oldu. Kafamda hiçbir soru kalmadı.
Ekran kartı soğutucusundan vazgeçtim. Bana maksimum 200$ işlemci sıvı soğutucusu önerebilir misiniz? RGB olursa sevinirim. NZXT Kraken X62 düşünüyorum ancak daha iyi tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Cevabın için teşekkürler. Çok yararlı oldu. Kafamda hiçbir soru kalmadı.
Ekran kartı soğutucusundan vazgeçtim. Bana maksimum 200$ işlemci sıvı soğutucusu önerebilir misiniz? RGB olursa sevinirim. NZXT Kraken X62 düşünüyorum ancak daha iyi tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.
Rica ederim, ne demek.

RGB soğutmalara çok bakmıyorum, zira sırf 'IşIqLı MıŞıQlI' diye fiyata 50$ ekleniyor. O yüzden öneri yapamıyorum. Genel olarak AIO dersek; X62'den iyi çok soğutucu yok. Aşağı yukarı eşitleri Corsair H115i PRO ve EVGA CLC 280 var.
1548755617148.png

(Kaynak ve daha fazla bilgi (ses seviyeleri vs.))

X62'nin pompasının çabuk bozulmasından şikayetçi çok kişi var, onu da belirtmem gerek.

Rica ederim, ne demek.

RGB soğutmalara çok bakmıyorum, zira sırf 'IşIqLı MıŞıQlI' diye fiyata 50$ ekleniyor. O yüzden öneri yapamıyorum. Genel olarak AIO dersek; X62'den iyi çok soğutucu yok. Aşağı yukarı eşitleri Corsair H115i PRO ve EVGA CLC 280 var.
Eki Görüntüle 364144
(Kaynak ve daha fazla bilgi (ses seviyeleri vs.))

X62'nin pompasının çabuk bozulmasından şikayetçi çok kişi var, onu da belirtmem gerek.
Hocam ben zaten Kraken X62 v2 alıcağım alırsam. V1'den farkı ise pompanın ve birkaç hatanın düzeltilmiş hali.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı