i5 9600k İçin Ekran Kartı ve İşlemci Soğutucusu Önerisi

Kabataslak öneri yapmadan önce konu sahibinin yanıtlaması gereken kullandığı veya kullanacağı monitör çözünürlüğünü belirtse iyi olurdu. Şayet 1080P 144 Hz kullanacaksa 9600K almasında bir mahsur görmüyorum ama 2K 144 Hz veya 4K çözünürlükte kullanacaksa 9600K yerine R7 2700 X470 sistem almak daha mantıklı olacaktır.

Kabataslak öneri yapmadan önce konu sahibinin yanıtlaması gereken kullandığı veya kullanacağı monitör çözünürlüğünü belirtse iyi olurdu. Şayet 1080P 144 Hz kullanacaksa 9600K almasında bir mahsur görmüyorum ama 2K 144 Hz veya 4K çözünürlükte kullanacaksa 9600K yerine R7 2700 X470 sistem almak daha mantıklı olacaktır.
1080p 144 Hz kullanıcağım.

O zaman sıkıntı yok ama monitör değiştirmeyi düşünüyorsan AM4 soketin yakında çıkacak 3000 seri işlemcileri de destekleyeceğini unutmamak gerekir. Yaza kadar bir çok şeyler değişebilir işlemci anakart adına.
Dediğinizi dikkate alıcağım ancak akıcılığı sevdiğim için 1080p 144 Hz kullanıcağım. Ancak dediğinizi kafamın bi köşesine not aldım.
EVGA CLC 280 ve Corsair H115i PRO (full RGB olarak bu modeli de var) modellerine bakabilirsiniz.
Hocam H115İ Pro ve Platinium arasında full RGB'den başka bir fark yok değil mi?

Hocam en son olarak NZXT X62'ye karar kıldım. Sizin önceki mesajlarınızı dikkate alarak.;)
Şimdiden hayırlı olsun. Geri kalan ürünler için tekrar yazıyorum:
Eğer kasayı yazın toplayacaksanız, yazın tekrar konu açın. Yaza kadar kim bilir kaç tane yeni ürün sürülecek piyasaya.
3. nesil Ryzen'lar kesin gelecek 2019'un ortalarında ve RTX serisi veya GTX 1170 gibi bir kart çıkarsa, o tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı