i5 9600K işlemcili sistem için ekran kartı ve monitör önerisi

Berbat görüş açısı dediğiniz 9 derecelik fark mı :)
3500TL ye o monitör alınmaz hocam.
Neden alınmazmış? Siz tasarıma takıldınız galiba. Attığınız VA panel, HDR olarak da geride (HDR Ready var.)

Acer'da DisplayHDR400 var, IPS panel + G-Sync Compatible.

Yine de 32" istenirse tercih edilebilir, hatta 3000TL indirimi de gayet iyi ama kesinlikle Acer'ı alınmaz yapmaz bu. Acer genel olarak daha üstün.

MSI'ın tek avantajı kontrast ve renk gamutları. Ha birde tasarım.

9° diye geçse de tam öyle değil. IPS'ler de 179° doye geçiyor ama inanın bana 179°den bakilan IPS ile 170°den TN arasında çok fark var.

Kendim deneyim ettim.

Neden alınmazmış? Siz tasarıma takıldınız galiba. Attığınız VA panel, HDR olarak da geride (HDR Ready var.)

Acer'da DisplayHDR400 var, IPS panel + G-Sync Compatible.

Yine de 32" istenirse tercih edilebilir, hatta 3000TL indirimi de gayet iyi ama kesinlikle Acer'ı alınmaz yapmaz bu. Acer genel olarak daha üstün.

MSI'ın tek avantajı kontrast ve renk gamutları. Ha birde tasarım.

9° diye geçse de tam öyle değil. IPS'ler de 179° doye geçiyor ama inanın bana 179°den bakilan IPS ile 170°den TN arasında çok fark var.

Kendim deneyim ettim.
Hocam açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Yalnızca bilgi edinmek için soruyorum seçtiğim ekran hakkında söylemek istediğiniz bir şey var mı peki tabii ki de önerdiğiniz Acer marka daha iyidir ama öğrenmek için soruyorum sadece.

Hocam açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Yalnızca bilgi edinmek için soruyorum seçtiğim ekran hakkında söylemek istediğiniz bir şey var mı peki tabii ki de önerdiğiniz Acer marka daha iyidir ama öğrenmek için soruyorum sadece.
Seçtiğiniz monitörü önermeme sebebim fiyatını hak etmemesi.

8 bit renk derinliğine, VA panele, standart parlaklığa vs. yani çok sıradam ve pahalı.

Mesela Acer'in paneli ve renk derinliği daha iyi.

Başka alternatiflere de bakılabilir.

Vakit bulunca özelliklerini uzunca açıklarım.

Seçtiğiniz monitörü önermeme sebebim fiyatını hak etmemesi.

8 bit renk derinliğine, VA panele, standart parlaklığa vs. yani çok sıradam ve pahalı.

Mesela Acer'in paneli ve renk derinliği daha iyi.

Başka alternatiflere de bakılabilir.

Vakit bulunca özelliklerini uzunca açıklarım.
Ya çok özür dilerim kusura bakmayın modeli yanlış yazmışım sık kullanılanlara eklediğim birçok ekran linki var karıştırmışım aslında seçtiğim model Asus VG27AQ modeli. İlk mesajımı hemen düzenliyorum. Maalesef düzeltemedim düzenleme kapalıymış.

Son düzenleme:
Ya çok özür dilerim kusura bakmayın modeli yanlış yazmışım sık kullanılanlara eklediğim birçok ekran linki var karıştırmışım aslında seçtiğim model Asus VG27AQ modeli. İlk mesajımı hemen düzenliyorum.

Bu da IPS olsa da renk derinliği ve parlakık olarak geride.

Kontrast olarak çok çok az daha iyi ve hareket kabiliyeti de çok daha iyi.

Asık olay ise 4400TL! Yok artık dedirtiyor insana.

Bu da IPS olsa da renk derinliği ve parlakık olarak geride.

Kontrast olarak çok çok az daha iyi ve hareket kabiliyeti de çok daha iyi.

Asık olay ise 4400TL! Yok artık dedirtiyor insana.
Anladım peki genel anlamda ne yapardınız RTX 2080 Super ve Acer monitör ikilisi mi yoksa 1080p de kalıp RTX 2060-2070 Super gibi ekran kartını mı seçerdiniz.

Anladım peki genel anlamda ne yapardınız RTX 2080 Super ve Acer monitör ikilisi mi yoksa 1080p de kalıp RTX 2060-2070 Super gibi ekran kartını mı seçerdiniz.
Bence hikaye odaklı oyunlar da oynadığınızdan 2K alınabilir.

Ayrıca Samsung'un Acer'a avantajları;

-HDR'ı daha iyi (DisplayHDR600)
-Renk gamutları daha iyi.
-Kontrast'ı daha iyi.
-Hareket kabiliyeti daha iyi.

Acer'ın avantajları;

-IPS panel.
-G-Gync Compatible.

Samsung da tercih edilebilir. Hatta önerebilirim.

Samsung'da HDR açarken sorun yaşayanlar olduğunu da belirteyim ama. Bir tık riskli olabilir.

Başınıza gelirse de iade/değişim işleriyle uğraşırsınız gecer gider ama haberiniz olsun.

Bence hikaye odaklı oyunlar da oynadığınızdan 2K alınabilir.

Ayrıca Samsung'un Acer'a avantajları;

-HDR'ı daha iyi (DisplayHDR600)
-Renk gamutları daha iyi.
-Kontrast'ı daha iyi.
-Hareket kabiliyeti daha iyi.

Acer'ın avantajları;

-IPS panel.
-G-Gync Compatible.

Samsung da tercih edilebilir. Hatta önerebilirim.

Samsung'da HDR açarken sorun yaşayanlar olduğunu da belirteyim ama. Bir tık riskli olabilir.

Başınıza gelirse de iade/değişim işleriyle uğraşırsınız gecer gider ama haberiniz olsun.
Teşekkürler hocam çok sağolun.

Selam arkadaşlar. Şu anda kullanmış olduğum sistemimi geliştirmek istiyorum aklıma takılar birkaç husus var size danışmak istedim.
Hali hazırda kullanmış olduğum sistemimde i5 9600K ve ASUS 27" VG27AQ donanımlar mevcut. Ekran kartımı zamanında bütçem yoktu beni idare etmesi için bayağı bir düşük seçmiştim ileride daha iyisini alırım diye.

Aklımda belirlediğim 2 parça var şu an RTX 2080 Super ve ASUS TUF Gaming VG27WQ1B. Bütçem bunlara yetiyor onu belirteyim. Gerçi şu anda ekran kartının fiyatları çok fazla ama geçen hafta Vatan'da 7-8 bin arasındaydı. Malum doların artışı var yine o fiyatlara gelmese bile yakın bir seviyeye indirimle gelir düşüncesindeyim. Sizce bu kadar para harcamak mantıklımı ya da 1080P'de kalıp RTX 2060 Super veya 2070 Super gibi işlemcimin 1080P'de besleyebileceği bir ekran kartı mı almalıyım? Bir de 3000 serisi var tabii ki de ama onlar içinde işlemcimi falanda değiştirmem gerekiyor.

Not: Rekabet odaklı oyunları pek oynamıyorum açıkçası daha fazla hikaye odaklı oyunlar oynuyorum.

Seçmiş olduğum ekran kartı ve monitöre alternatifler mevcut mu? Kısacası onları alacağına aynı fiyata veya küçük bir farkla bunları al diyeceğiniz seçenekler var mı?

Önerilerinizi bekliyorum saygılar.
9600K ile geçen Fortnite ve Witcher 3 oyununda 1080P çözünürlükte 1660Ti ile yer yer darboğaz oluyordu. Nedenini hala anlamadım.

Bence 2080S gibi çok üst kartlara yönelmeyin. 1080P için 2060S ve 2K için 2070S üstüne çıkmana bence pek gerek yok.

Genelde hikaye odaklı oyun oynuyorsan aslında 4K 75Hz bir monitör ve RTX 3070 de gayet iyi olabilir.

9600K ile geçen Fortnite ve Witcher 3 oyununda 1080P çözünürlükte 1660Ti ile yer yer darboğaz oluyordu. Nedenini hala anlamadım.

Bence 2080S gibi çok üst kartlara yönelmeyin. 1080P için 2060S ve 2K için 2070S üstüne çıkmana bence pek gerek yok.

Genelde hikaye odaklı oyun oynuyorsan aslında 4K 75Hz bir monitör ve RTX 3070 de gayet iyi olabilir.
Peki 2k Monitör ve RTX 3070 seçersem i5 9600K yeterli gelir mi? Gelir ise 2080 Super ile 3070 fiyatları birbirine yakın olacaksa tabii ki de 3070 alırım ama fiyat olarak çok fark olacaksa ve işlemcide yetmeyecekse açıkçası sonra işlemciyi değiştirme durumuna da gelmek istemiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı