i5 9600K işlemciyi 4.6 GHz'e sabitlemek

Öncelikle bana zaman ayırıp sorularımı yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Peki size sormak istediğim bir kaç şeyler daha vardı, 1. Load-Line-Calibration ne işe yarıyor bana mı faydası olur mu? veya zararı olur mu? ısı gibi, çoğu videolara baktığım da level 6 yapıyor sizce auto damı kalsın yoksa level 6 filan mı yapayım. 2. CPU Current Capability diye bir seçenek daha var o da max %140 kadar çıkıyor, sizce bunları açmam gerekiyor mu yoksa 2 side auto kalsın mı? bana ısı gibi sorunlar çıkartır mı? birde ciddi anlamda performans verir mi?
Load line calibration'da düz çizgi yani ayarladığın voltaj değerin altına inip üstüne çıkmayan hep o değerde kalan leveli seçmelisiniz çünkü stabilite sağlar. Bu level bende 4. Sizin anakartınızda farklı olabilir.
Cpu current capability tam olarak nedir bilmiyorum yorum yapamam.
Load line calibration performans anlamında katkısı olmaz ama vdropları engeller ve stabilite sağlar diye biliyorum.

Load line calibration'da düz çizgi yani ayarladığın voltaj değerin altına inip üstüne çıkmayan hep o değerde kalan leveli seçmelisiniz çünkü stabilite sağlar. Bu level bende 4. Sizin anakartınızda farklı olabilir.
Cpu current capability tam olarak nedir bilmiyorum yorum yapamam.
Load line calibration performans anlamında katkısı olmaz ama vdropları engeller ve stabilite sağlar diye biliyorum.
Anladım teşekkür ederim, yardımınız için.

Anladım teşekkür ederim, yardımınız için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkteki test sırasında da sizin gibi cpu mhz değerleri. Endişe etmenizi gerektirecek bir şey yok bence bu konuda.

Bende de aynı işlemci var fakat hiç oyunlarda 4.6 GHz çıktığını görmedim 2-3 tanesi 4.3 GHz 1-2 tanesi 4.5 GHz görüyor, ama kullanım %100 arada oluyor normal bir durum mu bu gerektiğinde Turbo Boost özelliğine göre 4.6 çıkması gerekmiyor mu ısılarda 55-65 arası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı