i5 9600K ve GTX 1080 sistem toplama

RTX 2070 satın al yanına da 2K monitör al bal gibi oynarsın hatta istersen sana RTX 2080 sistem bile önerebilirim işlemciyi illa i5 9600K almana gerek yok R5 2600X alsan bal gibi besler ekran kartını. :) :D
birazdan zaten rtx 2080ti toplucaz :D
bak şimdi hocam mantığım şu yönde şuan için 1080p monitör kesin 2klar baya bir uçuk fiyatta
1080 yerine 2070 alayım diyorum yeni nesil kart
1080p monitör kullanacağım onun için fps katkı olarak r5 2600x baktım i5 9600k çok daha iyi
hah baktım ilerde 2k takıntısı olmaya başladı gider 4k monitör alırız
örnek vereyim call of duty son bir serisini oynucağım yada battlefield güçlü bir oyunda ultrada zaten ben kartı %100 kullanırım onun dışında cs go oynamıyorum oynadın diyelim ondada kart %50 çalışır yada %30 darboğaz takılma sorunu yapmaz herhalde işlemcimiz sağlam lol oynuyoruz diyelim 1080p alırsın max ultra settings 144 hertzi tadını ultrada yaşarsın 2k monitör alıcaksın fulle herşeyi 100 fps zor veriyor :D ee nerde 144hz tadı mantığım bu yönde yorumlardan çıkardığım şekil bu tarz sistem toplasam sıkıntı yaşamam diye umuyorum yoksa en kötü 1070ti bitanede 9600k bakıcam yoluma bu işin sonu yok yani 2k 4k al 2070 yerine 2080ti al amaç şuan duruma göre istenilen şartların karşılanması en maddi ekonomik olarak doviz 5.30 ben almışım 1.5tl iken cidden çok saçma geliyor :D ama yapıcak birşey yok

Doğru söylemişler 1080P için tek çekirdek gücüne ihtiyacın var intel tarafı daha matnıklı.
Bütçen varsa 1070Ti a göre tabiki 1-2 tık daha iyi kart.

Doğru söylemişler 1080P için tek çekirdek gücüne ihtiyacın var intel tarafı daha matnıklı.
Bütçen varsa 1070Ti a göre tabiki 1-2 tık daha iyi kart.
yani almışken 1 kere alıp iyisini almak istiyorum 2-4 k monitöre takıntım yok 1080p testlerinde ultrada kart %100 kullanıyor videolardan baktım 1080p için çok mantıksız olmucaksa rtx 2070 ve i5 9600kda karar kıldım ileride en kötü bir tane 4k 144 hertz monitör alırım
Monitör olarakta şu üçünden birini alıcam indirim bekliyorum yılbaşı için
BenQ 24" XL2411P 144Hz 1ms Full HD HDMI + DP Gaming Monitör
ASUS 24" VG248QZ 1Ms Full HD 144Hz DP HDMI GAMING MONİTÖR
ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz Full Hd HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör
hangisi iyi bilmiyorum ama üçünüde sevdim özellikleride hemen hemen aynı gibi bir bilgin varsa yorumunu bekliyorum teşekkür ederim yorumun için :)

Asus MG olan modeli daha mantıklı üçü arasından daha iyi renk kalitesine sahip görünüyor. Ancak fazla güç tüketiyor 65W güç tüketimine sahip kötü bir rakam değil ama genel olarak birazcık fazla.

Abi hiç biri.

Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı

MSI Optix MAG24C 23.6" 144 Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

Şu MSI olan 1400 liraydı black friday zamanı ve forumdan alan bir sürü insan var.

MSI Optix MAG24C nasıldır?

Panel olarak Samsung IPS panel 3 adet panel tipi içinde en iyisi. Alttaki MSI VA panel ve senin baktıkların hepsi TN panel. Kıyaslama için şunu inceleyebilirsin. Monitör işi basit değil maalesef haftalar süren araştırmalar var burada :)

Ayrıca illa TN alayım falan diyorsan 2.el bak monitör 2.el alınmalı gerekirse testleri falan kolay. Geçen hafta XG2401 sattım 4 haneli rakamları haketmiyorlar kanımca.

Asus MG olan modeli daha mantıklı üçü arasından daha iyi renk kalitesine sahip görünüyor. Ancak fazla güç tüketiyor 65W güç tüketimine sahip kötü bir rakam değil ama genel olarak birazcık fazla.
anladım diğerleride ama çok kötü değil hangisinde güzel indirim olursa onu almayı planlıyorum
Birde forumlarda çok abartmışlar herhalde TN panellerin renkleri çok kötü parlaklık ve kontrast seviyesi bende şuan Acer'in 75 hz 2 ms monitörü var monitör ayarlarından konstrast ve parlaklık kullanıcı modunda 20-20de ekstra driverdan -20 kontrast birde gece modunu açıyorum oyunlarda :D yani oldukça düşük kontrast ve parlaklıkta kullanmayı seviyorum milletin yorumları çok abartı gelmiş nasıl bir parlaklık ve kontrast seviyesinde izlemeyi planlıyorlar bilmiyorumda 2011de 450 tl almış olduğum monitörde çok memnun isem şu fiyattaki monitör kötü çıkma ihtimali benim için çok düşük gibi :)
Abi hiç biri.

Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı

MSI Optix MAG24C 23.6" 144 Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

Şu MSI olan 1400 liraydı black friday zamanı ve forumdan alan bir sürü insan var.

MSI Optix MAG24C nasıldır?

Panel olarak Samsung IPS panel 3 adet panel tipi içinde en iyisi. Alttaki MSI VA panel ve senin baktıkların hepsi TN panel. Kıyaslama için şunu inceleyebilirsin. Monitör işi basit değil maalesef haftalar süren araştırmalar var burada :)

Ayrıca illa TN alayım falan diyorsan 2.el bak monitör 2.el alınmalı gerekirse testleri falan kolay. Geçen hafta XG2401 sattım 4 haneli rakamları haketmiyorlar kanımca.
1400 tl gibi bir rakama düşerse neden olmasın benim korkum şu yıllarca düz ekran kullandım bu şimdi yamuk olunca sıkıntı yaratmasın bana alışmışız düz ekrana sırf bu sebep için curvedlere bakmıyorum oyun için nasıl olucak bilmem ama dediğim gibi amaç en ucuz ücrete almak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı