Çözüldü i5-9600K ve MSI RTX 2070s ile hangi sunucuda yayın yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. i5 9600K ve RTX 2070 Super ekran kartım var 1080p 60 FPS yayın yapıyorum ama Twitch sunucusu otomatikte hangi sunucu yapabilirim? Acaba TurkNet kullanıyorum yayınlara başlayacağım HyperX Quadcast var mikrofon standı gelecek. Yayın yapma sorun çıkar mı 16 GB RAM var.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Twitch Bandwith Test programını indirip, Avrupa sunucularında 1 dakikalık test yapıp hangisi daha iyi sonuç verirse onu seçersin. Buradan bizim sunucu önerebilmemiz mümkün değil. Sistemin ekran kartı üzerinden yayın yapmak için yeterli o konuda sorun yaşamazsın. HyperX giriş seviyesi için gayet kaliteli bir mikrofon ondan da sorun yaşamazsın.
Twitch Bandwith Test programını indirip, Avrupa sunucularında 1 dakikalık test yapıp hangisi daha iyi sonuç verirse onu seçersin. Buradan bizim sunucu önerebilmemiz mümkün değil. Sistemin ekran kartı üzerinden yayın yapmak için yeterli o konuda sorun yaşamazsın. HyperX giriş seviyesi için gayet kaliteli bir mikrofon ondan da sorun yaşamazsın.

Dosya Ekleri

• 1655938980775.png
    1655938980775.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm
Twitch bandwith test programını indirip, Avrupa sunucularında 1 dakikalık test yapıp hangisi daha iyi sonuç verirse onu seçersin. Buradan bizim sunucu önerebilmemiz mümkün değil. Sistemin ekran kartı üzerinden yayın yapmak için yeterli o konuda sorun yaşamazsın. HyperX giriş seviyesi için gayet kaliteli bir mikrofon ondan da sorun yaşamazsın.

Teşekkür ederim bir de yayınları ekran kartı üzerı veriyorum işlemcim iyi ama güvenemiyorum ekran kartım güçlü olduğu için.

İkisini de deneyip hangisinin daha iyi olduğuna bakabilirsin. Karşılaştıracak olursak, işlemci üzerinden yayın yapmak daha az bitrate ister, medium ve daha altı seçeneklerde görüntü kalitesi Nvenc'den daha iyi olur. Ekran kartının avantajı ise RTX 2070'de sadece bu göreve ayrılmış bir çip bulunduğundan daha az performans kaybı yaşarsın. Yani sistem daha akıcı çalışır. En sağlıklısı ise oynadığın oyuna göre kodlama yöntemini değiştirmektir.

Teşekkürler OBS ayarlarını öğrencem hepsi kolay olur.

İkisini de deneyip hangisinin daha iyi olduğuna bakabilirsin. Karşılaştıracak olursak, işlemci üzerinden yayın yapmak daha az bitrate ister, medium ve daha altı seçeneklerde görüntü kalitesi NVENC'den daha iyi olur. Ekran kartının avantajı ise RTX 2070'de sadece bu göreve ayrılmış bir çip bulunduğundan daha az performans kaybı yaşarsın. Yani sistem daha akıcı çalışır. En sağlıklısı ise oynadığın oyuna göre kodlama yöntemini değiştirmektir.

7.55 upload 6000 bitrate akıcı yayın yapılır mı sence.

Speed teste pek güven olmaz, Twitch bandwith testini yaptığında bitrate oranlarını görürsün. Orada yazan bitrate'in altında vermeye çalış aksi takdirde video, müzik vs. açacak olursun yayına drop girer. Oyun için dahi bir miktar ayırman gerekiyor. Ek olarak sadece görüntü değil ses içinde bitrate ayarlaman gerekiyor. Her şeyi açtıktan sonra OBS üzerinden bandwith testini aktifleştirip yayın açıp istatistik kısmından performansı kontrol eder veya test hesabı açar oradan direkt yayın yapıp bakarsın.

Geri
Yukarı