i5 9600K ve RTX 2060 sistem toplama

Pc.meraklisi

Hectopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ilkkez Gaming masaüstü sistem topluyorum, kafamda sistem parçalarını az çok olusturdum. Sizlerin de fikir ve tavsiyelerini istiyorum, deneyimlerinizden yola çıkarak tabi.
Düşündüğüm sistem bileşenleri;
  • MSI Z390 Carbon AC veya Z390 Tomahawk modeli de olabilir arada 500 600 TL fark var
  • i5 9600K veya KF modeli overclock yapmayı düşünüyorum
  • MSI RTX2060 süper
  • 240'lik sıvı işlemci soğutucu (Corsair veya enermax liqfusion RGB 240 )
  • XPG spectrix S40 RGB M.2 SSD 512 GB
  • Samsung SSD 870 Evo 512 GB
  • CCorsair 2x8 3200 MHz CL16 RGB RAM
  • Full modüler PSU Platinum 80 Plus sertifikali bir model düşünüyorum Seasonic ürünlerinden
  • Monitör 1080P mı 2K mı olsa bilemedim bence arada cok fark yok diye düşünüyorum, ama 1ms 144 HZ 24 inç bir model düşünüyorum
  • Kasamı aldım Phanteks Ethoo Evolv ATX X gri modeli içini doldurmak kaldı işte
Sizce uyumlu olur mu tüm bu bileşenler?

O iki SSD yerine bunu alıp sonra ihtiyaç durumuna göre yine SATA SSD ekleyebilirsiniz.

Z390 Tomahawk çok güzel anakarttır, yukarıda bahsettiğim SATA SSD yerine daha sonra 2.Nvme bile ekleyebilirsiniz. (yanlış bilmiyorsam 2*m2 slotuda turbo yani 32Gbps pcıe arabirimini kullanıyor.)

FSP veya Seasonic 80+ GOLD 700-750W yeterli olacaktır bütçeyi Platinum yerine farklı şeylere harcayabilirsiniz.
144Hz 1080P güzel bir monitör daha mantıklı olacaktır uzun ömürlülük açısından.

İşlemci soğutucu olarak ben hazır sıvı soğutmalara şimdilik karşıyım, hava soğutma önerisi isterseniz high end soğutucular önerebilirim.
Bir diğer alternetif; Güncel X570 anakart ile 3600X veya 3700X'li bir sistem kurup 5700XT ile 144Hz 1080P gaming de yapılabilir. ( Ben şahsen 3500X B550 Nitro+ 5700XT kurmayı planlıyorum)

Ekleme: Sanırım kartınız bu ve bu fiyata mı alacaksınız?

2x m2 nvme ssd raid yaparak evet o hızlara ulaşılabiliyor 2x m2 ssd de kullanabilirim doğru diyorsun, daha önceki pc imde kule tipi hava soğutmalı işlemci soğutucu kullanmıştım ekran kartı da amd idi ama şuan intel ve nvidia odaklı modern bir sistem istiyorum o yüzden sıvı soğutma kullanmayı düşünüyorum ayrıca küçük çaplı overclock yapmak istiyorum sıvı soğutmayla daha stabil olur sanırım. Evet rtx 2060 super msi güzel bir kart

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı