i5 9600K ve Ryzen 7 3700X oyun performansı farkı

Sonuçlara baktığımızda değerler örtüşüyor. Yani saçma sapan değil. Kendisi test etmiyor ama kendi yazılımı ile kullanıcılara test ettiriyor. Bu da daha fazla parça kombinasyonunu barındıran sonuçlar demek. Benzer değerler varken neden itiraz ettiğinizi anlamadım.
Tek çekirdek performansında 3700X önde görünüyor o sitede ama gerçekte böyle bir şey yok. O nedenle itiraz ettim, detaylıca incelemedim diğerlerini.

Tek çekirdek performansında 3700X önde görünüyor o sitede ama gerçekte böyle bir şey yok. O nedenle itiraz ettim, detaylıca incelemedim diğerlerini.
Sizin paylaştığınız sitede de tek çekirdek performansında iki işlemci de aynı gözüküyor. OC ile tek çekirdekte i5 9600K %11 daha iyi ölçülmüş. Ancak bu genel bir sonuç değil. Tıpkı benim paylaştığım sitedeki gibi. Genel olarak sonuçları değerlendirdiğimizde benzerlik var. Bu da testlerin tutarlı olduğu ve güvenilir olduğu anlamına gelir.

Ben diğer arkadaşların optimizasyon problemi şeklinde yaptıkları yoruma katılıyorum. Çünkü daha iyi bir ekran kartıyla darboğaz olmaksızın daha kötü bir sonuç alınmasının daha iyi bir açıklaması olamaz.

Şöyle olsaydı daha iyi olurduda böyle olsaydı güzel olurdu... Arkadaşım neyi tartışıyorsunuz tam olarak? Elinde i5 9600k olan bir arkadaşımız Ryzen7 3700X'ten daha iyi FPS alıyor. Öyle ya da böyle. Yani yok şu site yalan söylüyor, bu site doğru söylüyor. Elinizde denenmişi var sonuç üstünden konuşun.

Elinizde denenmişi var sonuç üstünden konuşun.
Sonuç üzerinden konuşulmuş. Optimizasyon sorunu olduğuyla ilgili yorumlar var. Araştırırsanız başka oyunlarda hemen hemen aynı FPS değerlerini aldıklarını görebilirsiniz. Yer yer biri diğerine göre daha iyi FPS verebiliyor. Mesela;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç üzerinden konuşulmuş. Optimizasyon sorunu olduğuyla ilgili yorumlar var. Araştırırsanız başka oyunlarda hemen hemen aynı FPS değerlerini aldıklarını görebilirsiniz. Yer yer biri diğerine göre daha iyi FPS verebiliyor. Mesela;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fark OC ile ortaya çıkıyor K serisi OC için üretilmiş bir işlemcidir.

Bunu daha kaç defa söylememiz gerekiyor? 2-3 sayfa boyunca aynı cümleyi yazarsam anlaşılır mı acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı