i5 9600KF ve 3060 Ti sistem FPS düşüşleri

Saito

Femtopat
Daha fazla  
Kolay gelsin,

Öncelikle bilgisayar özelliklerim.
Gigabyte Z390X GAMING anakart.
2x8 Corsair 2400 MHz RAM.
i5 9600KF.
Gigabyte RTX 3060 Ti.

Oyun oynadığım zaman 150 160 FPS'lerden bir anda 80 90'lara düşüyorum ve render drop olayları yaşıyorum. Bazen de oyun oynarken GPU kullanımını bir anda 24-34-54 gibi değişiyor bunun sorunu işlemciyle mi alakalı RAM'ların frekanslarından mı çözemedim. i9 9900K'ya geçeceğim sorun çözülür mü? Yardımcı olabilir misiniz? Yoksa formatlık bir durum mu var?

Evet Oyunum SSD 'de kurulu 240 gb SSD var.Dün Gözlemlediğimde İşlemcim 60-70 lerdeydi Gpu ise Sıcaklık:35-40 Arası Ama Kullanım değerleri Anlık:25-35-45 bunlar arasında değişiyor Bu hep olmuyor ama arada bir oluyor

CPU kullanımı az ise muhtemelen çekirdek darboğazı vardır. MSI Afterburner ayarlarında CPU1 CPU2 vs. açarsanız görülecektir o değerler.

Tabikide Evde olduğum takdirde atacağım.Çözüm Öneriniz i9 9900 K almak mı peki yoksa önereceğiniz başka bir işlem var mıdır ?

Z390 anakartınız var, isterseniz işlemcinizi overclocklayabilirsiniz. 5.0 Ghz'ye kadar overclocklanabiliyor diye biliyorum. Ayrıca konuyla ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim, 3060 Ti almayı düşünüyordum ben de.

Z390 anakartınız var, isterseniz işlemcinizi overclocklayabilirsiniz. 5.0 Ghz'ye kadar overclocklanabiliyor diye biliyorum. Ayrıca konuyla ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim, 3060 Ti almayı düşünüyordum ben de.
Amacım anakarta desteklediği en iyi işlemciyi takıp görmek ama Overclock yapıp deniyebilirim aynı durumdamı diye

Geri
Yukarı