i5 9600KF ve RTX 2070 kasadan gelen pat sesi

IbrhmCgty

Decapat
Merhaba,

Dün gece burada işlemci nasıl O.C yapılır diye konu oluşturmuştum geç oldu diye cevapları okuyamadan yattım yarın bakarım diye sabah kalktım fazla cevap veren olmamıştı ama bir arkadaş nasıl yapacağımı az çok yazmıştı. Neyse denemeden önce Rust'ta kaç FPS alabilirim diye bakmak istedim not alacaktım + kaç FPS oynayacak diye oyuna girdim. ekran kartı 60 derecelerde görünüyordu ısı göstergesini kapayıp oyuna döndüm 1 dakika sonra kasadan bir pat sesi geldi ve ekran gitti, hemen fişini çektim PSU patlamış olabilir diye tüm kabloları çıkarıp ekran kartını ve anakart chipset kısmını kontrol ettim. acayip sıcaktı ikisi de acaba chipset arızalansa bir patlama yapar mı veya ne patlamış olabilir arkadaşlar daha kasayı yeni toplamıştım ekran kartında bir koku yok ya da chipsette anakart ve ekran kartı üzerinde bir kararma göremedim. PSU'yu koklarken çok az plastik kokusu geliyordu ama PSU'da OCP/OTP/OVP/OPP/UVP/SCP koruması var ve 10yıl garantili nasıl 10 saat kullanılmadan patlar? Ve PSU değilse PC üzerinde bu şekilde patlayacak başka bir şey var mı acaba bunu nasıl anlayabilirim?

Anakart; Gigabyte Aorus Z390 PRO.
İşlemci; i5 9600KF.
Ekran kartı; ASUS STRIX RTX2070.
Güç kaynağı; Gigabyte P750W Gold+

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ya da ekran kartı üzerinde bir yanma izi yok bir koku gelmiyor ama güç kaynağındaki kokuda çok ağır bir yanma kokusu değil yeni olduğundan gelebilecek bir koku aslında chipset kısmının üzerinde soğutucu plaka var onu göremiyorum bir tek. Soğutma bloğu bayağı sıcaktı pat sesinden sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı