Kasadan gelen pat sesi nedir?

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Akşamları bilgisayarı kapatırken hem PSU güç tuşunu hem de akım korumalı priz var onu kapatıp öyle çıkıyorum evden sabah. Bunu yapmaya başladığımdan beri akşam eve gelip güç tuşunu açtığımda kasanın PSU tarafından (anakartın da bir kısmı o tarafta kalıyor) pıt diye bir ses geliyor. Bazen prize fiş takarken böyle bir ses gelir bilirsiniz. Aynı o ses gibi bir ses. Kasayı kontrol ettim hiçbir yerde gözle görülür bir sıkıntı göremedim. PSU'nun içini açıp bakmadım. Son 4-5 defadır bu oluyor. Kokladığımda en ufak bir koku dahi yok. Bilgisayar çalışırken en ufak bir sorun yok. Bu sorun sadece uzun süre kasa elektriksiz kaldığında oluyor. 1-2 saat kapalı bırakıp tekrar denediğimde böyle bir sorun yok. Sıkıntı var mıdır? Var ise ne olabilir, bir şey yapmam gerekli midir?

PSU markası: MSI A850GF. Yaklaşık 10 aydır kullanıyorum.

Bu durum normaldir bazı güç kaynaklarında röle bulunur elektriği ilk aldığı zaman tık sesi yapabilir ama olmadığı varsayalım yinede elektriği komple olmayan bir cihaza ilk enerji verdiğinizde ark tarzı birşey olması normal.

Bu durum normaldir bazı güç kaynaklarında röle bulunur elektriği ilk aldığı zaman tık sesi yapabilir ama olmadığı varsayalım yinede elektriği komple olmayan bir cihaza ilk enerji verdiğinizde ark tarzı birşey olması normal.
Umarım normaldir hocam tedirgin oldum da biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı