i5 m560 sistemde Windows 11 mi Windows 10'mu kullanılmalı?

Galanderia

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, benim 2 bilgisayarım var birisi normal yüksek sistemli bir bilgisayar, birisiyse biraz düşük sistemli bu sistem. Bu bilgisayarın sistem özelliklerini şu şekilde yazayım:

İşlemci i5 m560
RAM 4,00 GB

Windows 10 mu Windows 11 mi kullanabilirim bu bilgisayarda?

Merhaba, benim 2 bilgisayarım var birisi normal yüksek sistemli birisiyse bu. Bu bilgisayarın sistem özelliklerini şu şekilde yazayım:

İşlemci i5 M560.
RAM 4,00 GB.

Windows 10 mu Windows 11 mi kullanabilirim bu bilgisayarda?

Windows 10 kurun en fazla ama ek olarak hard disk ise 8.1 kurun.

Windows 11 kullanabilir misiniz bilmiyorum fakat Windows 10 kullanabilirsiniz. Bende Intel Pentium B960 işlemci var (sizin işlemcinin seviyelerinde) 6GB da RAM var (4+2) ve gayet hızlı.

Windows 11'de bazı problemler var diye biliyorum yeni olduğu için. Windows 10 kullanabilirsiniz.

Sistem tüketimleri arasında belirgin bir fark yok, ancak SSD olmadığı zaman Windows 10 ile 11 arasında akıcılık farkı oluşuyor. Yine de sistemde SSD yoksa en mantıklı tercih Windows 8.1

SSD varsa ikisi de kullanılabilir.
HDD var bu sistemde. Windows 10 kullanılır mı?

Windows 10 kurun en fazla ama ek olarak hard disk ise 8.1 kurun.
Hard disk var. Windows 10 olur mu peki?

Hay ben bu Microsoft'un yapacağı işin. Windows 10'un bitiş tarihini bu kadar kısa tuttu ya ne diyeyim. Çıkardığı işletim sistemide hatalardan geçilmiyor.

Hay ben bu Microsoft'un yapacağı işin. Windows 10'un bitiş tarihini bu kadar kısa tuttu ya ne diyeyim. Çıkardığı işletim sistemide hatalardan geçilmiyor.

Windows 10 neredeyse 10 yıl boyunca güncellenmiş olacak, kaldı ki mevcut sisteminiz zaten Windows 10 için bile donanım anlamında sürücü desteğine tam anlamında sahip değil. Windows 11 'IDE çıktığı günden bu yana LGA 775'ten tutun güncel Ryzen sisteme kadar 5-6 farklı bilgisayarda kullandım ve bir sorun yaşamadım. Burada sorunu Windows yerine sisteminizin yetersizliğinde aramalısınız ve açıkçası HDD'in durumu çok iyi değilse yani okuma yazma performansında bir kayıp varsa Windows 10 da performans konusunda sizi üzer.

Tüm konudakilere teşekkür ederim.
Windows 10 neredeyse 10 yıl boyunca güncellenmiş olacak, kaldı ki mevcut sisteminiz zaten Windows 10 için bile donanım anlamında sürücü desteğine tam anlamında sahip değil. Windows 11 'IDE çıktığı günden bu yana LGA 775'ten tutun güncel Ryzen sisteme kadar 5-6 farklı bilgisayarda kullandım ve bir sorun yaşamadım. Burada sorunu Windows yerine sisteminizin yetersizliğinde aramalısınız ve açıkçası HDD'in durumu çok iyi değilse yani okuma yazma performansında bir kayıp varsa Windows 10 da performans konusunda sizi üzer.
Teşekkür ederim. Aradığım cevap buydu. Çözüm olarak raporladım.

Konudaki diğer arkadaşlarada teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı