i5 9000 Serisi mi yoksa Ryzen 5 serisi mi?

3600 tabii ki, rakibi 8700K. İyi bir soğutucu ile OC yapılır ise 9700K'yı bile çok rahat yakalıyor.

Hocam işin içinde OC olursa 8700K/9700K 3600'ün içinden geçer, özellikle de oyunlarda. Ama genel olarak stok hızlarda yapılan multitasking tabanlı benchmark yazılım test programlarında performans anlamında hemen hemen benzer seviyedeler, hatta ufak oranlarda 9700K ikisinden de önde diye biliyorum. Ama tabii ki söz konusu konu işlemci tavsiyesi olduğu için konudan fazla sapmak istemiyorum, şu an için 9000 serisine karşılık F & P anlamında her türlü R5 3600 alınır 🙂.

R5 3600'ü güzel bir ekran kartı ile taçlandırıp bunu da 6000 veya biraz üzeri bir fiyata yapma imkanımız nedir peki günümüz koşullarında?
Eğer öyle birşey yapıcaksınız bekleyin derim 3000 Serisi ekran kartları 4 nesil işlemciler XT işlemciler bunları beklerseniz belki bu günden daha performanslı bir sistem dizilebilir.

R5 3600'ü güzel bir ekran kartı ile taçlandırıp bunu da 6000 veya biraz üzeri bir fiyata yapma imkanımız nedir peki günümüz koşullarında?
Bu tip bir sistem alınabilir:

İtopya'yı örnek olması açından atıyorum, yani buna benzer parçalar içeren bir sistem olabilir.

3600 oyun performansında 7700K/3300X ile eşdeğer. 8700K ile 9700K bir tık üstünde yer alıyor.
Her şeyi direkt oyuna neden bağlıyorsunuz? Saf güç olarak bahsediyorum, oyun kelimesini kullandığımı görmedim. Saf güçte 9700K'yı bile geçebilir.

Her şeyi direkt oyuna neden bağlıyorsunuz? Saf güç olarak bahsediyorum, oyun kelimesini kullandığımı görmedim. Saf güçte 9700K'yı bile geçebilir.
İyi de adam oyuncu bilgisayarı için demiş. Oyun oynayacak. Gidip 3600'ü 8700k/9700K ile kıyaslamanın mantığı nedir durup dururken? OC potansiyeli de zayıf ayrıca. 4.3'e çıkar hadi bilemedin 4.4'e. Bunun üstünü görenler de çok ama çok düşük bir kesimdir muhtemelen. Hız aşırtmanın da bir garantisi yok zaten.

Ek olarak her şeyi oyuna bağladığım falan yok. Sadece oyun konusuna değindim. O da konudan dolayı. İş kullanımı için zaten dediğin doğru. Yakın performans gösterecektir.

Selam. Ayrı bir konu açmak yerine buradan mı sorsam acaba? Kararlarımı verdim. Sistemi topladım. Sizlerden de son bir onay alırsam tamamdır. Eğer buradan cevap gelmezse yeni konu açabilirim akşama.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-06-30 18.13.50.png
    Ekran Resmi 2020-06-30 18.13.50.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı