İ5 Sisteme Upgrade

Estellian

Kilopat
Evet arkadaşlar öncelikle şu bilgileri sizelere vereyim.

Bu sisteme yeni bir anakart ve yeni bir işlemci almak istiyorum. İşlemci stok soğutucusu yerine de yeni bir CoolerMaster soğutucu almayı düşünüyorum. Benim düşündüğüm ürünler :

Anakart: Asus M5A97 r2.0 AMD 970/SB950 AM3+ 2133 MHZ (O.C)
İşlemci: AMD FX x8 8320 3.5 GHz 16 MB Cache 32 NM
Soğutucu: CoolerMaster Hyper 212 Evo

Bu alacaklarım sizce iyi ürünler mi ? Önerebileceğiniz f/p ürünler nelerdir ? Şimdiden teşşekür ederim. :)

Bir de ramlar ile bi çakışma durumu veyahut bir uyumusuzluk durumu olur mu ? Ram Kingston HyperX 1600 MHz 8 Gb Tek slot.

Anladığım kadarıyla AMD sisteme geçmeyi düşünüyorsun. Alacağın parçalar iyi. Ram bir sıkıntı teşkil etmez ama dual kit olarak kullanmak daha iyidir. Soğutucu iyi, o işlemciyi her türlü soğutur. Anakartın da iyi. Hepsi uyumlu kısaca ama ekran kartını yükseltmeyi düşünebilirsin. Bu işlemi de eski sistemi satarak ya da işlemciden kısarak yapabilirsin. Yüksek fps istiyorsan ekran kartına yüklenmen şart...

İşlemciyi fx 6300 yap, ekranakrtınıda gtx 760 ya da r9 280x yap. Tahminimce daha iyi fps elde edersin. Ramler 10 numara. Bu arada soğutucu konusunda Cooler Master çok başarılı. Fakat fiyatı fazla kaçabiliyor bazen. Ben fx8150 işlemcide " AKASA VENOM LGA775/1156/1366-AMD/2011 İŞLEMCİ GittiGidiyor'da 104814867 " bunu kullanıyorum ve 55 dereceden yukarı çıktığını görmedim.

Öncelikle 2 yorum içinde sonsuz teşekkürler :) Ekran kartında şimdilik bir değişiklik yapamayacağım. Ancak ileriki zamanlara yine bi GeForge serisi düşünüyorum. Ayrıca eski sistemin herhangi bir parçasını alacak insan bulmak zor olur yani "i5 intel 2.6 Ghz kim alır?" diye garip bir soru sorabilirim sizlere :) Ya da Foxconn anakartı kimler alır ? Keşke alsalar bende zorluk çekmem para konusunda :)

Öncelikle 2 yorum içinde sonsuz teşekkürler :) Ekran kartında şimdilik bir değişiklik yapamayacağım. Ancak ileriki zamanlara yine bi GeForge serisi düşünüyorum. Ayrıca eski sistemin herhangi bir parçasını alacak insan bulmak zor olur yani "i5 intel 2.6 Ghz kim alır?" diye garip bir soru sorabilirim sizlere :) Ya da Foxconn anakartı kimler alır ? Keşke alsalar bende zorluk çekmem para konusunda :)

İşlemciler sadece GHz ile değerlendirilemez. İşlemciniz güzel, kesinlikle kötü değil. Alacak kişi mutlu olacaksa kolayca 3.1 GHz seviyelerinde OC yapabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı