İ5 Tabanlı Sistem Toplama

Salih Ertonga

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Orta seviyeli, ileriye yönelik, Intel i5'li, Nvidia ekran kartlı ve uzun ömürlü bir sistem toplarsanız iyi olur. Dip not ekran kartı sağlam olsun.

i5 6500 işlemci ve gtx1060 ekran kartlı bir sistem işinizi görecektir. 1000 serisi çıkmış iken bütçe var ise 1060 almak daha karlı 1000 serisi ekran kartı kullanmadım ancak asus, msi, evga gibi markaların kartlarında sorun çıkacağını sanmıyorum. Bunların yanınada h170 gaming bir anakart alır iseniz m2 sata portu olan gayet güzel olacaktır. Geriye kalan herşey (ramların 8-16gb olması, ssd olup olmaması, hdd kac tb olmalı, kasa ve güç kaynağı seçimi) zevk, ihtiyaç ve bütçe göz önünde bulundurularak yapılabilir.

Benim topladığım sistemi alabilirsiniz. Tam 3000 TL tutuyor.
Bazı parçaları farklı yerlerden aldım fiyat farkına bağlı olarak. Exa Bilgisayar ile Eksen Bilgisayar.

i5 6500 LGA1151 İşlemci
16gb ddr4 2133Mhz Ram
Asus VP288TE Monitör
1TB WDBlue 7200Rpm HDD
Sapphire NITRO 4GB RX480 GDDR5 Ekran kartı (( Yurtdışından satın aldım fiyatı 850 Tl olucak ))
Corsair Carbide 100R 650W 80+ Kasa

Ben bunları aldım monitörle beraber 3000 TL tutuyor monitör 430 TL çıkartırsın işlemci soğutucu ile SSD satın alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı