Çözüldü İ7 10. Nesil sistem FIFA 23 yükleme ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB Ram
Ekran kartı
İntel UHD 620
İşlemci
İ7 10. Nesil
İyi günler oyunu Steam üzerinden sattın aldım. Resimde gördüğünüz yerde takılı kalıyor ne çöküyor ne de oyun açılıyor. Bunun çözümünde bana yardımcı olursanız sevinirim. Anticheati aklınıza gelebilecek her yerden sildim yükledim yönetici olarak çalıştırdım, Defender'i kapayıp denedim fakat bir çözüm yok. Aynı sistemde FIFA 22'yi sorunsuz oynayabiliyorum 0 kasmayla. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1675022525954.png
    1675022525954.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 25
Çözüm
Dediğniz şeyi tam olarak anlayamadım fakat YouTube'da gırla bu sorunu anlatanlar var fakat hiçbiri işime yaramadı. Bence sorun anticheat ile ilgili bir videoda Origin'i yükleyip oyunu oradan açmamı söylüyor fakat orijinal Origin yükleyebileceğim bir yer bulamadım. Cracklerede güvenemiyorum.

Hocam güncelleme yaptım crack kullanmayınız. Yorumda dediklerimi bir deneyiniz olursa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Bilgisayar>disk>steamlibrary>steamapps>common>fifa23>ınstlaler>eaanticheat kısmına girip sil yükle yapmayı deneyim Steam üzerinden dili türkçeden ingilizceye çekmeye deneyiniz hiç açılmıyorsa belgeler klasöründeki FIFA 23 klasörünü silerek de deneyebilirsiniz.
Ekran kartın desteklemediğinde dolayı olabilir.

Windows minimum requirements
  • Processor (AMD): Ryzen 5 1600 or Equivalent
  • Processor (Intel): Core i5 6600k or Equivalent
  • Memory: 8 GB
  • Graphics card (AMD): Radeon RX 570 or Equivalent
  • Graphics card (NVIDIA): GeForce GTX 1050 Ti or Equivalent
  • DirectX: 12 Compatible video card or equivalent (feature level 12_0)
  • Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
  • Hard-drive space: 100 GB

Şu an RTX 3060'lı sistemde de aynı hatayı alıyoruz.

Genel bir sıkıntı olabilir patch açıklamaları(ne zaman güncelleneceği ile) var mı?
Hocam gerekli oyun asistanları yüklü değil mi ya da driverlar güncel değil mi?
Bildiğim kadarıyla çözüm yöntemleri:
- .NET Framework olmaması.
-Microsoft Visual C++ güncel sürümde olmaması.
-DirectX yüklü veya eski sürüm olması.
-Windows dosyalarında bozulmalar/hatalar olması.
-Oyun konumundaki ayarlarının tam olmaması.
-Oyun dosyalarının eksik olması.
İlk 3 maddeyi indirip kurun:
-https://dotnet.microsoft.com/en-us/download/dotnet-framework/net48
-https://learn.microsoft.com/en-us/cpp/windows/latest-supported-vc-redist?view=msvc-170
-https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&redir_token=QUFFLUhqbWNocjRZWnhTOGI2ZWFSYjhsV1Qzdk1fdnpHUXxBQ3Jtc0ttei1jcWxjenZnVEk0SHJjYTJyNkkwUjlfX09GOHl0OWpIT054OEhNR1hYRFpNRHZYcDBZY3hDZG9OQ1l6c1ZtMi1UNnRHUEI1SHdsam1BVENvdEc0SGtFQWFsSEkwUzVYUUVMX2JFQ01jZjBLT1AzVQ&q=https%3A%2F%2Fwww.microsoft.com%2Fen-us%2Fdownload%2Fconfirmation.aspx%3Fid%3D35&v=3MmpPK-YfhI
Windows dosyalarının Eksik/Hatalı olması:
Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yapıştırın:

Kod:
sfc /SCANNOW

Oyun konumundaki ayarlarının tam olmaması:
Bilgisayarım>disk>steamlibrary>steamapps>common>fifa 23.
Trial adlı exeye sağtıklatıp özelliklerden yönetici olarak açmak için olan tiki işaretleyin.
Uyumluluk modunuda Windows 8'de değilse Windows 8'e çekin.
2:
Belgelerim klasöründen fullscreen kısmını 0'a çekin /borderless kısmınıda 1'e çekip girmeyi deneyebilirsiniz bende çözüm yolları bu kadar 🫠

1675022973305.png

Steam üzerinden eksik dosya var mı yok mu için tarama yapın.

Son düzenleme:
Genel bir sıkıntı olabilir patch açıklamaları(ne zaman güncelleneceği ile) var mı?

Hocam gerekli oyun asistanları yüklü değil mi ya da driverlar güncel değil mi?

Dediğniz şeyi tam olarak anlayamadım fakat YouTube'da gırla bu sorunu anlatanlar var fakat hiçbiri işime yaramadı. Bence sorun anticheat ile ilgili bir videoda Origin'i yükleyip oyunu oradan açmamı söylüyor fakat orijinal Origin yükleyebileceğim bir yer bulamadım. Cracklerede güvenemiyorum.

Hocam güncelleme yaptım crack kullanmayınız. Yorumda dediklerimi bir deneyiniz olursa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Bilgisayar>disk>steamlibrary>steamapps>common>fifa23>ınstlaler>eaanticheat kısmına girip sil yükle yapmayı deneyim Steam üzerinden dili türkçeden ingilizceye çekmeye deneyiniz hiç açılmıyorsa belgeler klasöründeki FIFA 23 klasörünü silerek de deneyebilirsiniz.

Çözüm

Hocam dediğniz her şeyi 2 sistemede yaptık fakat açılmadı galiba iade edeceğim daha topa dokunmadan 42 dk geçmiş.

Çözüm fifasetupdan dili en-Us yapmakmış çok saçma bir çözüm galiba anticheat ile aynı dili yapmak gerekiyormuş çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı