i7 10700 sistem nasıldır?

Bütçe
1200
Çok kafam karıştı.

İlkinde seçtiğiniz sistemi, kendinize göre revize ettiğinizde 12.000 TL tuttuğunu belirttiniz. Anlamadığım nokta; sonrasında da 7800 TL'lik sistem attınız. Belirtin, ne kadarlık bir sistem istediğinizi. 12.000 TL'ye zorunluluktan mı çıktığınızı düşünüyorsunuz? (işlemci fiyatı, adaptör, Windows kurulumu vs. nedenlerden ötürü mü?)

Son düzenleme:
Çok kafam karıştı.

İlkinde seçtiğiniz sistemi, kendinize göre revize ettiğinizde 12.000 TL tuttuğunu belirttiniz. Anlamadığım nokta; sonrasında da 7800 TL'lik sistem attınız. Belirtin, ne kadarlık bir sistem istediğinizi. 12.000 TL'ye zorunluluktan mı çıktığınızı düşünüyorsunuz? (işlemci, adaptör, Windows kurulumu vs. 'den ötürü mü?)
Hocam itopya'da amd ve intel olarak 2060 ekran kartlı 2 sistem var 7-8 bin civarında.
ben o sistemler üzerinde revize ettim 12 bin'e çıktı bütçeme uydu sipariş verdim.
ama sonra iptal ettim.
şuan kafam çok karışmış durumda
son olarak şu sisteme karar verdim abilerim kardeşlerim.
oke derseniz bunu alacağım
13'e çıktı ama çok daraldım.
- AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
- ASUS TUF B450-PRO GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 DVI HDMI ATX Anakart
- 2 Adet x XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
- POWER BOOST VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
- SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
- SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)

Hocam itopya'da amd ve intel olarak 2060 ekran kartlı 2 sistem var 7-8 bin civarında.
ben o sistemler üzerinde revize ettim 12 bin'e çıktı bütçeme uydu sipariş verdim.
ama sonra iptal ettim.
şuan kafam çok karışmış durumda
Anladım hocam. Konuyu sadeleştirmek ve daraltmak gerekiyordu.
Kafa karışıklığı iyidir, o sisteme gereksiz çok para verecektiniz.

peki en son attığımı alayım mı hocam ?
O kasa ve içindeki PSU olmaz bu sisteme. Arızalanıp patladığı durumlarla karşılaşılıyor. (Forumda vakası çok, bakabilirsiniz.)
Anakartı bilmiyorum. Ekran kartı stokta yok. Stokta olmadığından zaten hocalarım genelde hazır sistem attılar.

O kasa ve içindeki PSU olmaz bu sisteme. Arızalanıp patladığı durumlarla karşılaşılıyor. (Forumda vakası çok, bakabilirsiniz.)
Anakartı bilmiyorum. Ekran kartı stokta yok. Stokta olmadığından zaten hocalarım genelde hazır sistem attılar.
sistem ile alınca geliyor mağaza stoklarında var, 2060 içinde aynı şey geçerliydi.

sistem ile alınca geliyor mağaza stoklarında var, 2060 içinde aynı şey geçerliydi.
Şu an telefonda olduğumdan cidden toplamak zor. İtopya, nasıl bir usulle satış yapıyor bilmiyorum.
Konu çok doldu ama biraz da olsa fikir edindiğinizi düşünüyorum. Yeni bir konu açın bence. Ekran kartı stokları karaborsaya düştüğünden öneri yapmak zor. Zaten siz de anlamışsınızdır olan stokların hazır sistemlere ayrıldığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı