i7-10700 ve RX 580 sistem uyumu

O bütçeye 1660S olmadı. i7 10700F ve Z490 niye? PSU, kasa, HDD/SSD nerede? Linkini atsan iyi olur.
Vatan bilgisayardan dizmem gerekiyor, kredi vs. çıkarmak için.
:/ sorun olur bayağı bir. Vatanda bunu toplayabilir misin? Bütçeni tam bilmiyorum ama birisi 10500 TL dedi.

Kasam Areo Cool ve Psu HPG 600BR H125 600W.HDD ve SSD var onları satın almayacağım, 9000tl gibi bir bütçem var.
Anlamadığım şey işlemcim çok iyi, ekran kartım yanında düşük mü kalıyor?
Ben bu sistemle Oyun geliştiricem ve yazılım yapıcam sizce düşük mü?.

Son düzenleme:
Kasam Areo Cool ve Psu HPG 600BR H125 600W.HDD ve SSD var onları satın almayacağım, 9000tl gibi bir bütçem var.
Anlamadığım şey işlemcim çok iyi, ekran kartım yanında düşük mü kalıyor?
Ben bu sistemle Oyun geliştiricem ve yazılım yapıcam sizce düşük mü?.
Hem ekran kartı hem de işlemci iyi olursa daha güzel olur. Sonuçta işi yapan tek CPU değil. Bir de RAM 32 GB olursa sizin için çok daha rahat olacaktır ama projenizin büyüklüğüne bağlı tabii.

Hem seçtiğiniz işlemci yerine 3700x almak sizin kullanma amacınıza yönelik daha iyi olacaktır. Intel oyunda biraz daha iyi (çoğunlukla 10 FPS gibi bir fark) ama onları işe katınca bütçeyi yükseltmeniz ve GPU'dan kısmanız gerekiyor ki bu saçma olur. Bir de çok daha pahalı Intel, PSU'nuz da yetmez çok büyük ihtimalle. Genel olarak bütçeye ve amaca bakınca Intel almak zaten mantıksız.

9160 TL civarı, bütçenizi biraz aşıyor. Asrock olsa onu önerirdim de sanırım sadece Teknobiyotik'de var.

Daha ucuzuna başka siteden Arctic Freezer alabilirsiniz ama illa ki Vatan'dan ise Coolermaster üzmez.

Seçtiğiniz ekran kartıyla GTX 1660 Superi karşılaştırdığımda Mhz vs. olarak GTX 1660S daha iyi gözüküyor,Ekran kartında ek olarak RTX teknolojisi dışında bilmediğim bir şey var mı?

Ekran kartıyla işlemci darboğaza girmez dimi, her şey uyumlu yani.
800TL ile 1000TL arasında kasa önerisi alabilir miyim 16GB ramin yeteceğini düşünüyorum, Bu yüzden kalan bütçemi kasaya ayırmak istiyorum.

Son düzenleme:
Ekran kartıyla işlemci darboğaza girmez dimi, her şey uyumlu yani.
800TL ile 1000TL arasında kasa önerisi alabilir miyim 16GB ramin yeteceğini düşünüyorum, Bu yüzden kalan bütçemi kasaya ayırmak istiyorum.

1660 Super ile 10700F darboğaz yapmaz ama çok saçma. Ekran kartı da önemli, hem önerdiğim işlemci falan kötü değil ki.

Bir de 16GB yeter diyorsunuz da hangi uygulamalarda yapıyorsunuz/projenizin büyüklüğü ne kadar? Böyle çok ağır uygulamalarla veya büyük projelerle uğraşıyorsanız 16GB bile yetmeyebilir.

Kasanızın da modelini yazsanız iyi olur, hava akışı iyiyse değiştirmeye hiç gerek yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı