i7 10700 yük altında 70-80 dereceye ulaşıyor

Toprak Berke

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemimde EVGA RTX 2060 Super ve i7 10700 var. AC: Odyssey ve Mafia 3 gibi oyunlarda 1080p Ultra ayarlarda AA dahil ekran kartı 70-75, işlemci 70-80 derece arası çalışıyor bu değerler normal mi? CPU soğutucu olarak Rampage Extreme X240 2x120mm sıvı soğutma kullanıyorum, üç kademeli RPM ayarı var ve düşük-orta RPM'de kullanıyorum. Son RPM aşırı gürültü çıkarıyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmaya göre sıcaklıklar biraz fazla. Bu sıcaklıklar sorun yaratmaz. Ama hangi termal macunu kullandınız?
Termal macunun hangi marka olduğunu hatırlamıyorum üzerinden biraz zaman geçti elimde de kalmadı. Sıvı soğutma RPM değerini arttırınca işlemci 60'larda çalışmaya başladı galiba RPM az geliyordu. Ekran kartında bu sıcaklıklar sorun yaşatmayacaksa sıkıntı yok diye düşünüyorum.

Merhabalar. Sistemimde EVGA RTX 2060 Super ve i7 10700 var. AC: Odyssey ve Mafia 3 gibi oyunlarda 1080p Ultra ayarlarda AA dahil ekran kartı 70-75, işlemci 70-80 derece arası çalışıyor bu değerler normal mi? CPU soğutucu olarak Rampage Extreme X240 2x120mm sıvı soğutma kullanıyorum, üç kademeli RPM ayarı var ve düşük-orta RPM'de kullanıyorum. Son RPM aşırı gürültü çıkarıyor çünkü.
Normal değil şahsen bana göre soğutma sisteminiz pek verimli değil gibi. İyi montajladınız mı?

Normal değil şahsen bana göre soğutma sisteminiz pek verimli değil gibi. İyi montajladınız mı?
İyi montajlandığını düşünüyorum. Dediğim gibi RPM ayarını düşükte kullanıyordum şimdi arttırınca yaklaşık 10 derecelik bir fark oluştu. Ama en yüksekte kullanamıyorum o zaman çok ses veriyor.
Normal.

90-92 ye kadar yolu var.
Bilgi için sağolun.

Merhaba. Sistemimde EVGA RTX 2060 Super ve i7 10700 var. AC: Odyssey ve Mafia 3 gibi oyunlarda 1080p Ultra ayarlarda aa dahil ekran kartı 70-75, işlemci 70-80 derece arası çalışıyor bu değerler normal mi? CPU soğutucu olarak Rampage Extreme X240 2x120mm sıvı soğutma kullanıyorum, üç kademeli RPM ayarı var ve düşük-orta RPM'de kullanıyorum. Son RPM aşırı gürültü çıkarıyor çünkü.

Merhaba bende aynı işlemciyi kullanıyorum yük altında 70-72 dereceyi geçmiyor sizce nasıl normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı