i7-13700KF işlemci yük altında 95 dereceye ulaşıyor

Sutututu

Hectopat
Herkese merhaba, sistemi yeni aldım.
i7-13700 KF.
MSI Pro B760M-A Wi-Fi
MSI MAG CoreLiquid M.240 soğutuc.
Thermaltake s 200 tg 650W kasası var.
Sıcaklık değerlerim render alırken bu değerlerde 95 derecelere kadar çıkıyor, sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, sistemi yeni aldım.
i7-13700 KF.
MSI Pro B760M-A Wi-Fi
MSI MAG CoreLiquid M.240 soğutuc.
Thermaltake s 200 tg 650W kasası var.
Sıcaklık değerlerim render alırken bu değerlerde 95 derecelere kadar çıkıyor, sizce normal mi?

Sıvı soğutma olmasına rağmen 95 dereceleri görmesi hiç normal değil hocam sıvı soğutma kronik arızalı olabilir.

Sıvı soğutma olmasına rağmen 95 dereceleri görmesi hiç normal değil hocam sıvı soğutma kronik arızalı olabilir.
Dün vatan bilgisayara götürdüm pump yerlerinin değiştirdiğini söyledi boşta 35-42 arası çalışıyor ama yüke bindiğinde 95-96 dereceleri görüyor ki bu 15-20 dakika içinde oluyor 1 saatlik renderda ne olucak bilmiyorum acaba sıvı soğutma yetiştirmiyor olabilir mi ?

Dün Vatan Bilgisayar'a götürdüm pump yerlerinin değiştirdiğini söyledi boşta 35-42 arası çalışıyor ama yüke bindiğinde 95-96 dereceleri görüyor ki bu 15-20 dakika içinde oluyor 1 saatlik renderda ne olacak bilmiyorum acaba sıvı soğutma yetiştirmiyor olabilir mi?

Hocam işlemcinizin TDP ( ısı yayma kapasitesi ) 253W eğer sıvı soğutmanın da TDP değeri 253W'ın altındaysa %100 kullanımlarda bu tarz ısınma sorunları yaşayabilirsiniz. Sıvı soğutucunuzun TDP değerini internette arattım fakat bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı