i7 10700K & MSI Gaming GTX 1050 Ti uyumlu mudur?

Bütçe
8000-8500TL
Şansa bak benim gibi yanlış bilen bir kaç insan daha.

:) sinir bozuyorsun.

İşlemci yükseltmek için diğer parçalar düşürülmüş, İ7 için B460 olmamış ben İ3 10100F ile kullanıyorum o anakartı. Soğutucu o işlemciye yetmez. İleride 3060ti üstü bir kart almayacaksanız, İ5 10400F alabilir veya 11. nesil işlemcileri bekleyebilirsiniz.
Şansa bak benim gibi yanlış bilen bir kaç insan daha.
Evet onlarda yanlış biliyor :). 10 tane yanlış bir doğru etmez.

Metinde ne yazıyor ya ben yanlış anladım yada sen.
İngiliceniz yok sanırım neyse olabilir.

"If your CPU reflects high usage with low GPU usage, you have a CPU bottleneck. Similarly, this means that the game is CPU dependent. Looking at the flip side, if your GPU loads are spiking while your CPU loads are at low levels, you have a GPU bottleneck. This also means that the game is dependent on GPU."

Türkçesi;

Eğer işlemciniz yüksek kullanımdayken ekran kartınız düşük kullanımda ise CPU darboğazınız var demektir(Sizin tek darboğaz sandığınız darboğaz bu)

Bu işlemi ters çevirelim ve GPU çok kullanılıyorsa ve CPU az kullanılıyorsa bu sefer de GPU darboğazınız var demektir.

Bunun pek çok farklı örneği de var RAM darboğazı vs. bilgisayarda birbirine iletişimi olan tüm yerler arasında darboğaz olabilir. Bilgilendirme bitmiştir.

"If your CPU reflects high usage with low GPU usage, you have a CPU bottleneck. Similarly, this means that the game is CPU dependent. Looking at the flip side, if your GPU loads are spiking while your CPU loads are at low levels, you have a GPU bottleneck. This also means that the game is dependent on GPU."

Türkçesi;

Eğer işlemciniz yüksek kullanımdayken ekran kartınız düşük kullanımda ise CPU darboğazınız var demektir(Sizin tek darboğaz sandığınız darboğaz bu)

Bu işlemi ters çevirelim ve GPU çok kullanılıyorsa ve CPU az kullanılıyorsa bu sefer de GPU darboğazınız var demektir.

Bunun pek çok farklı örneği de var RAM darboğazı vs. bilgisayarda birbirine iletişimi olan tüm yerler arasında darboğaz olabilir. Bilgilendirme bitmiştir.
Hocam işlemcinin az kullanması darboğaz olarak geçerse siz haklısınız ben sadece performansta bir kaybının olmayacağını söyledim eğer dediğiniz gibi darboğaz olarak geçiyorsa kusura bakmayın vaktinizi aldım.
İngilizcem var ancak sizin dediğiniz metni değil darboğazı anlatan kısmı okumuşum.

Hocam işlemcinin az kullanması darboğaz olarak geçerse siz haklısınız ben sadece performansta bir kaybının olmayacağını söyledim eğer dediğiniz gibi darboğaz olarak geçiyorsa kusura bakmayın vaktinizi aldım.

İngilizcem var ancak sizin dediğiniz metni değil darboğazı anlatan kısmı okumuşum.
Performans kaybı var işte,nasıl yok? i7 10.Nesil CSGO'da iyi bir ekran kartı ile birleştirilirse 500+FPS alabilir ama 1050ti ile 300ü geçebilir mi? Sıkıntı yok ancak ben de bilmediğim şeyi savunmam değil mi. İyi akşamlar

Performans kaybı var işte, nasıl yok? i7 10.nesil CS:GO'da iyi bir ekran kartı ile birleştirilirse 500+FPS alabilir ama 1050 Ti ile 300ü geçebilir mi? Sıkıntı yok ancak ben de bilmediğim şeyi savunmam değil mi? İyi akşamlar.

Hocam rekabetçi oyunlar oynayacağım + olarak da grafik bakımından en düşük de oynayacağım.
165Hz monitör tercih ettim çünkü 165 FPS'i çoğu oyunda görüyor 1050 Ti ekran kartı darboğazı olsa da bir sıkıntı olmaz o yüzden şimdilik. İleride yükselteceğim zaten ekran kartını ama bilgilendirdiğiniz için bu konuda teşekkür ediyorum ben.
En başta sistemi paylaştığım fotoğrafta sıvı soğutucuyu çıkartıp daha iyi bir anakart + daha yüksek frekanslı bir RAM ile sipariş vereceğim 1 ay içerisinde bir aksaklık olmazsa inş.
@Liyirs sadece sistem için mi bütçen 8000-8500, yoksa monitör dahil mi? Ona göre öneri yapayım.

Dostum monitör dahil monitör de 165Hz olursa çok iyi olur veya 2500TL'yi geçmeyecek şekilde 240Hz bulunabilirse de olabilir.

Hocam rekabetçi oyunlar oynayacağım + olarak da grafik bakımından en düşük de oynayacağım.
165Hz monitör tercih ettim çünkü 165 FPS'i çoğu oyunda görüyor 1050 Ti ekran kartı darboğazı olsa da bir sıkıntı olmaz o yüzden şimdilik. İleride yükselteceğim zaten ekran kartını ama bilgilendirdiğiniz için bu konuda teşekkür ediyorum ben.
En başta sistemi paylaştığım fotoğrafta sıvı soğutucuyu çıkartıp daha iyi bir anakart + daha yüksek frekanslı bir RAM ile sipariş vereceğim 1 ay içerisinde bir aksaklık olmazsa inş.

Dostum monitör dahil monitör de 165Hz olursa çok iyi olur veya 2500TL'yi geçmeyecek şekilde 240Hz bulunabilirse de olabilir.

Bunlar toplam 6500 civarı yapıyor. Monitörler hakkında bilgim yok. O yüzden 2000 TL bıraktım. Monitör önerisi için konu açabilirsin.

Herhangi bir sorun olmaz kullanabilirsiniz.

Darboğaz nedir bir baksan iyi olur.
Hocam 5600x de tercih edebilirsiniz.
Sadece oyun mu oynayacaksınız?
Espriydi zaten arkadaşın yaptığı.
Onun dışında sistem güzel, sadece işlemci yerine ryzen 7 3800xt + b550 anakart(mümkünse) alınması daha mantıklı olur gibime geliyor.

Geri
Yukarı