i7 10700K OCCT'de aşırı ısınma uyarısı veriyor

CatchTheStars

Centipat
Daha fazla  
i7 10700K işlemcimi Cooler Master ML240l V2 kullanarak OCCT ile stres testine sokuyorum. Sıcaklık 5-10 saniye içerisinde 90 dereceyi görüyor ve aşırı ısınma deyip duruyor. Yazılımsal bir sorun olabilir mi yoksa işlemcide sorun olabilir mi?

i7 10700K İşlemcimi Cooler Master ML240l V2 kullanarak OCCT ile stres testine sokuyorum. Sıcaklık 5-10 saniye içerisinde 90 dereceyi görüyor ve aşırı ısınma deyip duruyor. Yazılımsal bir sorun olabilir mi yoksa işlemcide sorun olabilir mi?

Başka bir programla işlemci sıcaklık değerine bakın eğer aynısı oluyorsa sıvı soğutmayı düzgün takamamış olabilirsiniz acaba altındaki koruma bandını söktünüz mü?

İşlemciyi stok haliyle mi kullanıyorsun yoksa OC uyguladın mı?
OC uygulamadım işlemciye
Başka bir programla işlemci sıcaklık değerine bakın eğer aynısı oluyorsa sıvı soğutmayı düzgün takamamış olabilirsiniz acaba altındaki koruma bandını söktünüz mü?
evet dün bütün gün söküp tekrardan en temiz şekilde taktım macunu yeniledim

OC uygulamadım işlemciye

Evet dün bütün gün söküp tekrardan en temiz şekilde taktım macunu yeniledim

Sıvı soğutmanın fanları dönüyor mu pompayı anakarta bağladınız mı? Kasanız nedir? Termal macunu çok fazla mı sürdünüz. Ya da çok az.

Sıvı soğutmanın fanları dönüyor mu pompayı anakarta bağladınız mı? Kasanız nedir? Termal macunu çok fazla mı sürdünüz. Ya da çok az.

Kasam Masterbox Lite 5, termal macun olması gerektiği ortaya 1 bir damla şeklinde. Sıvı soğutmadan önce oyunlarda +15 20 derece fazlaydı, şimdi her şey düzeldi fakat stres testinde ısınmadan duruyor. Resimdeki fanlar kasanın içine değil dışına doğru yöneltilmiş şekilde duruyor ve radyatörün arkasında 2 tane daha fan var kasanın ön tarafına yöneltilmiş şekilde.

O zaman soğutma sistemini ya takamadınız ya da termal macunu az veya çok sürdünüz. Ya da kasanızın hava akışı çok kötü.

Tek şüphem kasanın hava akışı. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Fazla voltaj veya GHz'i yüksek seviyelere çekmişseniz gayet normal.

Geçen ay aldım, anakart ve işlemciyi hiç overclock uygulamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_6501.JPEG
    IMG_6501.JPEG
    100,3 KB · Görüntüleme: 36
Kasam Masterbox Lite 5, termal macun olması gerektiği ortaya 1 bir damla şeklinde. Sıvı soğutmadan önce oyunlarda +15 20 derece fazlaydı, şimdi her şey düzeldi fakat stres testinde ısınmadan duruyor. Resimdeki fanlar kasanın içine değil dışına doğru yöneltilmiş şekilde duruyor ve radyatörün arkasında 2 tane daha fan var kasanın ön tarafına yöneltilmiş şekilde.

Tek şüphem kasanın hava akışı. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Geçen ay aldım, anakart ve işlemciyi hiç overclock uygulamadım.

Kasa hiç hava almıyor gibi gözüküyor ondan kaynaklanıyor olabilir.

Geri
Yukarı