i7 10700K Sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan gyoka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B
Bilgisayar topluyorum ancak alacağım sistem iyi mi kötü mü pek karar veremedim. İşin aslı sizinde fikir almak istedim belki önerileriniz olur diye veya alacağım parçalardan birinin sıkıntılı bir durumu vardır diye buraya danışmak da istedim.

Düşündüğüm parçalar:

yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.
Ben şöyle bir sistem ayarladım ama arkadaşlar daha iyisini yapar diye düşünüyorum,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : Gigabyte Z490 UD Intel® Z490 4500 MHz DDR4 1200 Pin ATX Fiyatı
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci : Intel Core i7-10700K 3.8 GHz LGA1200 16 MB Cache 125 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri
Ram : G.Skill RipjawsV 8GB 3600MHz DDR4 Ram F4-3600C18S-8GVK Fiyatı (x4)
Ekran Kartı : Zotac RTX2080 Super Triple Fan 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (ZT-T20820H-10P) | Teknobiyotik
Depolama : Adata XPG Spectrix S40G 1TB 3500MB/3000MB/s 3D NAND RGB PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD Disk - AS40G-1TT-C - incehesap.com
Kasa : Corsair iCUE 220T RGB Airflow CC-9011174-WW USB 3.0 Temperli Cam Beyaz ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Güç Kaynağı : Corsair TX850M CP-9020130-EU 850W Power Supply Güç Kaynağı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Toplam 17.177

Ben şöyle bir sistem ayarladım ama arkadaşlar daha iyisini yapar diye düşünüyorum,
Anakart : Gigabyte Z490 UD Intel® Z490 4500 MHz DDR4 1200 Pin ATX Fiyatı
İşlemci : Intel Core i7-10700K 3.8 GHz LGA1200 16 MB Cache 125 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri
Ram : G.Skill RipjawsV 8GB 3600MHz DDR4 Ram F4-3600C18S-8GVK Fiyatı (x4)
Ekran Kartı : Zotac RTX2080 Super Triple Fan 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (ZT-T20820H-10P) | Teknobiyotik
Depolama : Adata XPG Spectrix S40G 1TB 3500MB/3000MB/s 3D NAND RGB PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD Disk - AS40G-1TT-C - incehesap.com
Kasa : Corsair iCUE 220T RGB Airflow CC-9011174-WW USB 3.0 Temperli Cam Beyaz ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Güç Kaynağı : Corsair TX850M CP-9020130-EU 850W Power Supply Güç Kaynağı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Toplam 17.177
Aslında ben toplamıştım sadece herhangi bir sıkıntısı yada daha uygun bir parça var mı diye sormuştum ama yinede teşekkür ederim. :D

20.000 civarlarında düşünüyorum.

Hocam bu fiyatlara çıkmışken kesinlikle RTX 3000 serisi bir ekran kartı alın şu dakikadan sonra aşırı acil durum olmadıkça RTX 2080 ve üstü ekran kartına verilen paraya yazık olur. 2080 sizi performans olarak üzemez ama aşağı yukarı aynı fiyata(normalde daha ucuz ama burası TR olduğu için kesin demiyorum) ya da daha ucuza daha performanslı ve yeni bir seri kart almak varken eski seride kalmak hata olur. Ekim sonunda 3070 serisi çıkacak zamanınız varsa bekleyin derim.

Hocam bu fiyatlara çıkmışken kesinlikle RTX 3000 serisi bir ekran kartı alın şu dakikadan sonra aşırı acil durum olmadıkça RTX 2080 ve üstü ekran kartına verilen paraya yazık olur. 2080 sizi performans olarak üzemez ama aşağı yukarı aynı fiyata(normalde daha ucuz ama burası TR olduğu için kesin demiyorum) ya da daha ucuza daha performanslı ve yeni bir seri kart almak varken eski seride kalmak hata olur. Ekim sonunda 3070 serisi çıkacak zamanınız varsa bekleyin derim.
Öneriniz için teşekkür ederim. Açıkcası bende sizin gibi düşünüyorum rtx 30 ve sonrası almak daha mantıklı geliyor ancak 3070 gelinceye kadar acaba fiyatları nasıl olur diye 20 serisine daha da odaklanmama sebep oldu.

Açıkcası ekran kartı fiyat olarak gayet iyi gibi duruyor. Dikkate alacağım. :)
Şuan stokta yok ama gelince alabilirsiniz.

Dikkat etmen gerken şey: Sıvı soğutmayı kasanın üstüne takacaksan sıvı soğutma radyatörü+fanları monte ettiğinde anakartın soğutma ızgaraları ve RAM'ler sığacak mı? Kasanın üstünde ızgara olması bunların sığacağı anlamına gelmez. Kasa önüne sıvı soğutma kesinlikle önermiyorum. Bu yapılırsa işlemcin serin olacak ama içeriye sıcak hava üflenen senaryoda o sıcak havaya ekran kartın, anakartın, RAM'lerin, SSD'in vs. maruz kalacak. Özellikle oyunlarda radyatörden daha fazla sıcak hava üflenecek, ekran kartı oyunda zaten ısınıyor bir de radyatörün sıcak havasını çekecek. Youtube'da bu şekilde kurulum yapıyorlar ama benim aklıma yatmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı