i7 10700K Turbo Boost nasıl kapatılır?

Bluezy

Hectopat
i7 10700K işlemci MSI MAG CoreLiquid 240R Sıvı soğutucu ile %5 civarı kullanımda 4700MHz frekansta 40 derece civarı görüyor, bir sorun olur mu? Sanırım Turbo Boost deniyordu, o mu yapıyor? O özelliğini nasıl kapatabilirim? Ya da voltaj düşürme mi yapmalıyım? Öyle ise voltaj düşürme nasıl yapacağım?

i7 10700K işlemci MSI MAG CoreLiquid 240R Sıvı soğutucu ile %5 civarı kullanımda 4700MHz frekansta 40 derece civarı görüyor, bir sorun olur mu? Boost özelliğini nasıl kapatabilirim?
Millet o işlemciye hız aşırtma yapıyor, bırak boost'u kapatmayı 🙂

Yükte kaç derece? Oyunda, stres testinde kaç derece? CPU-Z indirip stres testi yap bakayım bi'.

i7 10700K işlemci MSI MAG CoreLiquid 240R Sıvı soğutucu ile %5 civarı kullanımda 4700MHz frekansta 40 derece civarı görüyor, bir sorun olur mu? Sanırım Turbo Boost deniyordu, o mu yapıyor? O özelliğini nasıl kapatabilirim? Ya da voltaj düşürme mi yapmalıyım? Öyle ise voltaj düşürme nasıl yapacağım?
Intel Extreme Tuning Utility indir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek yok.
Sistem iyi çalışıyor.
Anlayamadığım eğer ısınıyor diyecekseniz neden gidip K ibareli işlemci alıp OC bırak Turbo kapatmak istiyorsunuz?

Millet o işlemciye hız aşırtma yapıyor, bırak boost'u kapatmayı 🙂

Yükte kaç derece? Oyunda, stres testinde kaç derece? CPU-Z indirip stres testi yap bakayım bi'.
Stress Testi yaptım. 30 saniye boyunca değerler hep bu civarda gezindi:
1621200889792.png

Değerler gayet iyi. Benim işlemci 1.43V'a çıkıyor bana mısın demiyor. 75 derece max. gördüm. Sizin işlemciler o frekanslarda 1.2V'larda çalışıyor. İstersen 2 gün tut hiç bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı