i7-10700KF RTX 2060 FPS değerleri normal mi?

Kerem Çay

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar özelliklerim: i7-10700KF, RTX 2060 Palit, Gigabyte Z490 Aorus Ultra, ve her yerde görülen dandik kasa. Sorunum ise işlemcim de ekran kartım da yüzde 1 kullanımda 50-55 derece. Stok fanları kullanıyorum, LoL'de dahi 150 FPS alıyorum bu bilgisayar ile düşük ayarlarda. Sizce bilmediğim bir şey mi var? Yaptığım bir hata falan... 27 Mayıs 2021'de aldım bilgisayarı o kadar eski de değil. Hiç termal macun yenilemedim ondan olabilir mi? Yoksa yeni fan mı almalıyım çok dardayım. Umarım yardımcı olabilen olur.

Merhaba, bilgisayar özelliklerim: i7-10700KF, RTX 2060 Palit, Gigabyte Z490 Aorus Ultra, ve her yerde görülen dandik kasa. Sorunum ise işlemcim de ekran kartım da yüzde 1 kullanımda 50-55 derece. Stok fanları kullanıyorum, LoL'de dahi 150 FPS alıyorum bu bilgisayar ile düşük ayarlarda. Sizce bilmediğim bir şey mi var? Yaptığım bir hata falan... 27 Mayıs 2021'de aldım bilgisayarı o kadar eski de değil. Hiç termal macun yenilemedim ondan olabilir mi? Yoksa yeni fan mı almalıyım çok dardayım. Umarım yardımcı olabilen olur.
Somut bir kanıt gösterebilir misin? Çözümü böyle bulmak inan ki çok zor. Herhangi bir 3A oyuna girip MSI Afterburner değerleri açık olacak şekilde video kaydı alabilir misin?

Boşta 55 derece normaldir. Oyunda gördüğün en yüksek sıcaklığı söylersen ona göre bir şeyler diyebiliriz.

Hocam 80-85 görüyorum. Acaba ev sıcak diye olabilir mi? Malum Ankara da kavruluyor.

Somut bir kanıt gösterebilir misin? Çözümü böyle bulmak inan ki çok zor. Herhangi bir 3A oyuna girip MSI Afterburner değerleri açık olacak şekilde video kaydı alabilir misin
Cahilliğimi mazur görmeni rica ederek LoL 3A oyun sayılır mı? Veyahut Roblox?

Hocam 80-85 görüyorum. Acaba ev sıcak diye olabilir mi? Malum Ankara da kavruluyor.

80-85 derece normal değil bosta 55 derecede. evet ankara kavruluyo bende ankaradayim ama o yüzden değil. termal macun değiştir veya fanlara bak fpslerde normal değil.

Hayır sayılmaz. RDR2, Cyberpunk, Dying Light2 gibi oyunlar.

85 derece normaldir ama işlemciye termal macun sürerek sıcaklığı azaltabilirsin. Kasanın yan kapaklarını çıkarmanın da faydası olur. Saç kurutma makinesi gibi bir şeyle kasanın tozlarını temizlersin.

80-85 derece normal değil bosta 55 derecede. evet ankara kavruluyo bende ankaradayim ama o yüzden değil. termal macun değiştir veya fanlara bak fpslerde normal değil.
Termal macun alacağım da stock fandan dolayı olabilir mi? Sizce bin TL'ye fan satın alınır mı? Termal macun değiştirmişken alabilirim ama açıkçası maddi olarak da zor durumdayım o yüzden bilemiyorum ama mecbursa alacağım.

fanla alakalı degildir bir anda mı ısınmaya basladi. 1000 tl ye sıvı sogutma bile mevcut. 300 tl ye halledersiniz diye düşünüyorum.

fanla alakalı degildir bir anda mı ısınmaya basladi. 1000 tl ye sıvı sogutma bile mevcut. 300 tl ye halledersiniz diye düşünüyorum.
1660087191166.png

Hocam bildim bileli çok ısınıyor benim işlemci ya acaba aldığım adam termal macunu az falan mı sıktı bir yanlış mı yaptı? Trendyoldan aldım bilgisayarı o kadar geriliyorum ki bazen yüzde 30 yükte 80 derece görüyorum termal macun yenileyeceğim de ne hatam var anlayamıyorum sizce stok fan mı yetersiz sadece yoksa işlemcim zaten çok mu ısınıyor normalde de

Yeni konular

Geri
Yukarı