Çözüldü i7 10750H için undervolt değeri nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İlya Muromets

Kilopat
Daha fazla  
10750H hakkında hiçbir undervolt bilgisine erişemedim. Undervolttan anlayan arkadaşlar değer sizce kaç olmalı?
Intel XTU kullanarak yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
10. nesil mobil Intel işlemciler; uzak sürücüleri voltaj kontrolüyle hedef alan bir sızıntının, voltaj kontrol çipinin kontrolündeki birtakım aksaklıktan kaynaklandığı anlaşılan Plundervolt adlı güvenlik açığı sebebiyle özellikle offset voltaj ayarının deaktif hale getirmelerinin bir sonucu olarak herhangi bir şekilde XTU/Throttle Stop gibi yazılımlarla UV yapılamayacak. Belki daha sonradan yamanacak güvenlik güncelleştirmeleriyle bu imkan kullanıcılara yeniden sağlanır. Ama yine de 10750H işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız üst düzey premium soğutmalı modellere bakın derim, daha sonradan bu ısınma sorunu yüzünden başınız ağrımasın 🙂.

Intel launches 10th-gen Comet Lake H-series CPUs for high-end gaming laptops and productivity
Sadece voltaj düşürmek istiyrum hocam. throttlestop ile denedim ama locked diyor izin vermiyor. biosa girip voltaj ayarını enabled yaptım ancak hala izin vermiyor
UV şansımız maalesef yok. Ama frekans ve sıcaklık limiti ile birkaç düzenle yapılabilir.

teşekkür ettim yanıtın için hocam. frekanslada oynamadım açıkçası performanstan yemesin diye. Ama önerilere açığız tabi :)
Performanstan kayıp sentetik testlerdeki tek çekirdek performansı düşmesi hariç olmaz. 4 GHz oldukça yeterli sınır için.

Tulpar T7 v20.2 modelinde yapılıyor. 10750h işlemci. Biostan -50mv verdim. Throttlestop u açtıgımda -50 mv verdiğim gözüküyordu üzerinde biraz daha verdim. -100 verince mavi ekran yemeye başladım -80 degerlerinde tuttum. Yani şuan undervolt yapılıyor.
Turbo ratio limitlerinin 35 e sabitledim.
Hiçbir Fps kaybı olmadan Warzoneda high ayarlarda maksimum 75 cpu derecelerinde oyun oynuyorum.
Diğer oyunların video ve testlerini diğer bir postta yazmıştım.

şu an hangi değerleri kullanıyorsun ? Hala aynı değerler mi?

Tabii ama benim mesaj atma yetkim yok şu an mesaj atarsanız yardımcı olurum.

Dostum 67 falan çok fazla acil ayar lazım sana bak ben bu güç ayarları ve CPU ayarlamalarıyla hep High Power'da kullanıyorum ve 35-40 derecede internette falan gezinirken. Film falan izlerken de şarjdan çıkarıp Power Saving'e alıyorum o da 30-35 derece, 0 ses ve 4-5 saat pil sağlıyor.
Hatta geçen yarım saatliğine bir yere gittim PC'yi kapatmamıştım, değerlere bak aşağıdan ben de görüp şaşırmıştım fotoğrafını çektim. 😂

Merhaba nasıl hallettiğinizi anlatabilir misiniz ben ne yapacağımı bilmiyorum oyun oynarken G900 var bende de 96ya kadar çıkıyor servise verdim düzelmedi Quick CPU var bende ama ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı