i7-10750H undervolt yapılabilir mi?

ZyRexx

Hectopat
Bilgisayarım 85-90 derecelerde gezdiği için undervolt yapmak istedim ancak yapamadım. Bir çok kaynakta 10. nesil işlemciler için undervolt yapılamadığını gördüm ancak birkaç kişi BIOS üzerinden UV yaptığını yazmış. Bu konuda herhangi bir kaynak video vs bulamadım. Bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok sevinirim.
Edit: Laptop MSI GP66 Leopard (3070)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu yöntemi deneyip geri dönüş yapar mısınız?
Turbo Boost kapatma değil mi bu? Performansı çok düşürüyor, yapılmamalı diye düşünüyorum.
Throttle Stop üzerinden yapmayı deneyebilirsin.
Veya MSI'ın BIOS ayarları çok geniş, oradan da yapabilirsin.

Turbo Boost kapatma değil mi bu? Performansı çok düşürüyor, yapılmamalı diye düşünüyorum.
Evet turbo boostu kapatmak çok fazla performans düşürüyor ve anlık fps düşüşlerine yol açıyor. Throttle stop üzerinden undervolt yapamıyorum. MSI'ın BIOS unu kurcalamak istemiyorum yanlış bir şey yapma korkusundan dolayı.

Evet turbo boost kapatma tekniği ve AAA oyunlarda 2-3 fps bile oynamaz, işlemci ağırlıklı oyunlarda hissedersiniz farkı. Az değil ciddi manada sıcaklık düşüşü sağlar, aradaki fps kaybına kesinlikle değeceğini düşünüyorum. Arkadaşın işlemcisi turbo boost kapalı halde çöp olacak bir işlemci değil zaten, fazlasıyla yetecektir. Bir kere yaptıktan sonra güç seçeneklerinden 10 saniyede açıp kapatılabilir ayrıca, rekabetçi oyun girerken açıp üst düzey oyunlarda kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı