i7 10750H undervolt nasıl yapılır?

Yer
İzmir
i7 10750H işlemcim ve RTX 2060 ekran kartım var. Oyunlarda gerçekten çok ısındığı için UV yapmaya karar verdim. Aslında çok önce vermiştim de bir türlü yapamadım. Ekran kartı da çok ısınıyor fakat işlemciye yapmak daha kolay olur diye düşündüm.

i7 10750H işlemcim ve RTX 2060 ekran kartım var. Oyunlarda gerçekten çok ısındığı için UV yapmaya karar verdim. Aslında çok önce vermiştim de bir türlü yapamadım. Ekran kartı da çok ısınıyor fakat işlemciye yapmak daha kolay olur diye düşündüm.
ThrottleStop indireceğiz. Şu linki kullanın:
9.4 sürümünü indirin.

RAR'dan çıkartın ve FIVR sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

ThrottleStop indireceğiz. Şu linki kullanın:
9.4 sürümünü indirin.

RAR'dan çıkartın ve FIVR sekmesinin ekran görüntüsünü atın.
Buyrun Hocam.
fivr.PNG

Hocam işiniz bittiyse anlatır mısınız?
ThrottleStop FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki Unlock Adjustable Voltages tikini işaretleyin. Sonrasında Offset Voltage bölümü açılacak. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -100 ayarlayın. Apply'a basın.

Benzer işlemleri uygulayarak:
CPU Core için -100 Offset Voltage uygulayın.
İntel GPU ve iGPU Unslice için -60 Offset Voltage uygulayın.
Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.

FIVR sekmesinin son halini atmayı unutmayın.

ThrottleStop FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki Unlock Adjustable Voltages tikini işaretleyin. Sonrasında Offset Voltage bölümü açılacak. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -100 ayarlayın. Apply'a basın.

Benzer işlemleri uygulayarak:
CPU Core için -100 Offset Voltage uygulayın.
İntel GPU ve iGPU Unslice için -60 Offset Voltage uygulayın.
Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.

FIVR sekmesinin son halini atmayı unutmayın.
cpu cache.PNG
cpu core.PNG
intel gpu.PNG
igpu.PNG

125 olmuş. Onları tekrardan 250 yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı