i7 10750H undervolt nasıl yapılır?

Tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin.

FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesindeki 3 seçenekli kutudan en alttakini işaretleyin. Apply'a basın.

TPL sekmesini de atar mısınız?
Hocam arkadaştaki modelin 4 fanlı versiyonuna sahibim ben de. Acaba bu ayarları uygulasam bir sıkıntı yaşar mıyım? Monster servisi undervolt yüzünden bir sorun olursa ürününüz garanti dışı kalır demişti.

Hocam arkadaştaki modelin 4 fanlı versiyonuna sahibim ben de. Acaba bu ayarları uygulasam bir sıkıntı yaşar mıyım? Monster servisi undervolt yüzünden bir sorun olursa ürününüz garanti dışı kalır demişti.
Yapabilirsiniz. Garanti dışı falan kalmaz. Ayarlar dosyasını silip tamamen sistemi kapattığınızda sistem varsayılana döner. İmkanı yok anlayamazlar sonra. Rahat olun.
Disable and lock Turbo Power Limits'i mi tikleyeyim?
Evet.

Tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin.

FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesindeki 3 seçenekli kutudan en alttakini işaretleyin. Apply'a basın.

TPL sekmesini de atar mısınız?
Save Voltages Immediately'i işaretledim 3 seçenek arasından. Bu da TPL sekmesi:
Turbo power limits.PNG

Save Voltages Immediately'i işaretledim 3 seçenek arasından. Bu da TPL sekmesi:Eki Görüntüle 1154819
Tamamdır. Öncesinde şimdi sizinle minik bir stabilite testi yapacağız. Sırasıyla yapın:
ThrottleStop Limits sekmesine girin ve Clear'a basın.
Ardından Limits sekmesini önünüzde açık olacak şekilde ThrottleStop Ana Ekranından TS Bench'e girin. Size'ı 960M yapın. Start'a basın.
Önünüzde olan Limits sekmesinde Clear çektiğinizden beri bir şeyler çıkabilir. Test bitiminde bana Limits sekmesinin görüntüsünü yollayın. Ona göre ayarlar yapacağız.

Undervolt stabilitesine de bakmış oluruz hem. Eğer düzgün değilse Undervolt şimdi anlarız. Test sonunda "..... Error" yazarsa lütfen belirtin.

Tamamdır. Öncesinde şimdi sizinle minik bir stabilite testi yapacağız. Sırasıyla yapın:
ThrottleStop Limits sekmesine girin ve Clear'a basın.
Ardından Limits sekmesini önünüzde açık olacak şekilde ThrottleStop Ana Ekranından TS Bench'e girin. Size'ı 960M yapın. Start'a basın.
Önünüzde olan Limits sekmesinde Clear çektiğinizden beri bir şeyler çıkabilir. Test bitiminde bana Limits sekmesinin görüntüsünü yollayın. Ona göre ayarlar yapacağız.

Undervolt stabilitesine de bakmış oluruz hem. Eğer düzgün değilse Undervolt şimdi anlarız. Test sonunda "..... Error" yazarsa lütfen belirtin.
Tamamdır şimdi yapıyorum fakat bir sıkıntı olursa şu ana kadar yapılan her ayarı sıfırlayabiliyor muyum? Düzenleme: Hocam sistem kendi kendini yeniden başlattı.

Son düzenleme:
Tamamdır şimdi yapıyorum fakat bir sıkıntı olursa şu ana kadar yapılan her ayarı sıfırlayabiliyor muyum?
Evet. Rahat olun ya gayet zararsız bir işlem. En kötü mavi ekran veya sistem donması yersiniz.
Bu durumda da Power tuşuna basıp kapatmanız yeterli. Kalıcı hasar durumu yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı