i7-10750H ve GTX 1650 Ti için 130 watt adaptör yeterli mi?

kaan4447

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Casper Excalibur G770 1075-B5J0X modeli Gaming laptopa sahibim. Oyun oynarken ekran kartı ve işlemci kullanım oranım 3 4 saniyede bir sürekli drop yiyor ve oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum, bir sürü çözüm yolu denedim çözemedim ve en son aklıma adaptörün güç değerine bakmak geldi. Adaptörüm 130 watt güç veriyormuş bu laptop için yeterli mi acaba? ThrottleStop uygulamasından "limits" kısmından kontrol ettiğimde neredeyse sürekli olarak EDP other kısmı kırmızı yanıyor. Eğer sorun adaptörde değilse bu dropların sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Sıcaklıklar ne durumda? Limit işini @erengore hocam çözebilir bir ihtimal.

Özellikle bu sorunu GTA 5 ve Fortnite oynarken yaşıyorum. Sıcaklık değerleri ekran kartımda 70-75 derece Max, işlemci de 80'i pek geçtiğini görmedim. Oyun oynarken Turbo Fan kullanıyorum ve soğutucu da var laptopun altında o yüzden pek ısınmasına izin vermiyorum.

Sıcaklık açısından sıkıntı yok. EDP için bu rehberde yazılanlara bi' bakabilirsiniz.

Özellikle bu sorunu GTA 5 ve Fortnite oynarken yaşıyorum. Sıcaklık değerleri ekran kartımda 70-75 derece Max, işlemci de 80'i pek geçtiğini görmedim. Oyun oynarken Turbo Fan kullanıyorum ve soğutucu da var laptopun altında o yüzden pek ısınmasına izin vermiyorum.
CPU bazlı sorunlar.
Ege arkadaşım atmış rehberimi bakabilirsiniz.

Bu arada 130W genel olarak yeterli bir adaptör değil. CPU + GPU dışındaki güç çekenleri de aradan çıkarınca minimum 150W önerirdim o sisteme ben.

CPU bazlı sorunlar.
Ege arkadaşım atmış rehberimi bakabilirsiniz.

Bu arada 130W genel olarak yeterli bir adaptör değil. CPU + GPU dışındaki güç çekenleri de aradan çıkarınca minimum 150W önerirdim o sisteme ben.
ThrottleStop üzerinden undervolt yapamıyorum izin vermiyor açık değil.

@erengore bu adaptörü satın alsam sıkıntı yaşar mıyım? Şuanki adaptörümde 19V-6.32A çıkış varmış, bunda 19V-10A. Sıkıntı yaratır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-03-09 010332.png
    Screenshot 2024-03-09 010332.png
    63,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
ThrottleStop üzerinden undervolt yapamıyorum izin vermiyor açık değil.

@erengore bu adaptörü satın alsam sıkıntı yaşar mıyım? Şuanki adaptörümde 19V-6.32A çıkış varmış, bunda 19V-10A. Sıkıntı yaratır mı?
Konnektör yani bağlantı noktaları aynıysa sıkıntı çıkarmaz. Ama sorunu kesin çözer mi bilemem ThrottleStop Limits verisi olmadan.

Geri
Yukarı