i7 10750H ve RTX 3060 sistemde %99 GPU kullanımı

Olmayanı Arayan

Hectopat
Merhabalar,

Ekran kartım 4 5 günde bir %99 kullanımda takılı kalıyor ve bütün oyunlarda kasma yaşanıyor. Mesela 140 150 FPS aldığım oyun 20 30 FPS'e düşüyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Başta sürücüden kaynaklıdır sandım ama sürücüleri güncellediğimde de çözülen bir şey olmadı. Bilgisayarımda herhangi bir ısıma sorunu da yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistemim: Acer Nitro AN515-55
  • i7 10750H 2.60GHz
  • 32 GB RAM
  • RTX3060

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Ekran kartım 4 5 günde bir %99 kullanımda takılı kalıyor ve bütün oyunlarda kasma yaşanıyor. Mesela 140 150 FPS aldığım oyun 20 30 FPS'e düşüyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Başta sürücüden kaynaklıdır sandım ama sürücüleri güncellediğimde de çözülen bir şey olmadı. Bilgisayarımda herhangi bir ısıma sorunu da yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistemim: Acer Nitro AN515-55
  • i7 10750H 2.60GHz
  • 32 GB RAM.
  • RTX3060

Görev yöneticisinde performans modunda hız kaç.

Önereceğim iki seçenek var şimdilik. DDU ile mevcut grafik kartı yazılımını silip en yeni sürümü indirip kurmanız. Eğer sorun devam ederse tekrar grafik kartı yazılımını silip daha önceki sürümlerden birini yükleyiniz. Tabi bunları söylerken bilgisayarınız da virüs olmadığını düşünerek yazdım. Öncelik iyi bir virüs taraması yapın. Sonrasında bunları deneyin.

Görev yöneticisinde performans modunda hız kaç.

Eğer işlemcinin hızını diyorsan o çok değişiyor. 4.30'lara kadar gördüm. Ekran kartını diyorsan ona nasıl bakacağımı bilmiyorum.
Önereceğim iki seçenek var şimdilik. DDU ile mevcut grafik kartı yazılımını silip en yeni sürümü indirip kurmanız. Eğer sorun devam ederse tekrar grafik kartı yazılımını silip daha önceki sürümlerden birini yükleyiniz. Tabi bunları söylerken bilgisayarınız da virüs olmadığını düşünerek yazdım. Öncelik iyi bir virüs taraması yapın. Sonrasında bunları deneyin.

Yakın zamanda temiz kurulum yapmıştım. Virüs konusunda da bir sıkıntı yok. Önceki sürümlerde halihazırda oynadığım oyunlara destek vermiyor, bunu yapmadan da çözemez miyiz?

Witcher 3 ile alakalı optimizasyon sorunu olabilir mi? Eğer diğer oyunlarda sorun kalmadıysa bu da şu anlık iyi bir sonuç.

Şu anda God of War da oynuyorum ve aynı sorun devam ediyor. GPU %100'de sabit CPU %40-60 arasında geziniyor ama FPS sabit 17. bilgisayarıma format atıp, temiz kurulum da yaptım ama değişen bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı