i7 10750H'de undervolt siliniyor

MessininFedaisi

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir i7 10750H kullanıcısıyım işlemcim fan Turbo modu olmadığından 95 derecelere çıkıyor. Ben de undervolt denedim. 4.1 GHz değerini uygun buldum. Başarılı oldum tüm çekirdekler 4.1 GHz değerinde hem 75 derecelerde geziniyordu hem de ekran kartını besliyordu. Ancak sonraki gün kullandığım program ThrottleStop kendiliğinden silindi. Ne yapmalıyım?

Konuya etiket ile geldim. Müsait zamanda dönüş yapacağım. Gün içinde gelirim tekrar. FIVR sekmesi ve ThrottleStop Ana Ekranının görselini atın.
Şuan hiçbir şey yapmadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 39
Şuan hiçbir şey yapmadım.
Tüm ayarlarınızı tekrardan yapın. Hatta dilerseniz beni bulmuşken beraber de yapabiliriz.

Sorunun çözümünü de belirteyim:
Tüm ayarları uyguladıktan sonra FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

ThrottleStop Ana Ekranında Save'e basın.
Ayarlar kaydedilmiş olacak.

Tüm ayarlarınızı tekrardan yapın. Hatta dilerseniz beni bulmuşken beraber de yapabiliriz.

Sorunun çözümünü de belirteyim:
Tüm ayarları uyguladıktan sonra fıvr sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

ThrottleStop ana ekranında Save'e basın.
Ayarlar kaydedilmiş olacak.

Daha önce birçok kez yaptım ama yine de yaptığım ayarlar gitti.

ThrottleStop.ini dosyasını siliyor olabilir misiniz? Ayarlar .ini dosyasına yüklenir.
Bende de aynı durum vardı ve ThrottleStop.ini dosyasını bilmeden sildiğim içindi. İkisini bir klasörde toplayabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı her bilgisayar açışınızda manuel olarak açmak zorunda olmak istemiyorsanız başlangıçta arkaplanda açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
Bunu yapabilmek için öncelikle Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın ve shell:startup komutunu girip onaylayın. Bu işlem sonrasında Başlangıç klasörü açılacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken, başlangıçta otomatik olarak çalışmasını istediğiniz programların kısayollarını klasöre sürüklemektir. Sonrasında ThrottleStop programının ana ekranında bulunan "Options" sekmesinden "Start minimized" kutucuğunu işaretleyin. Bu kadar.

Kendi elimle programı silmedim.
Mantıklı değil hocam. Bir şeyi atlıyor olmalısınız. Şunu okuyun:
Bende de aynı durum vardı ve ThrottleStop.ini dosyasını bilmeden sildiğim içindi. İkisini bir klasörde toplayabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı her bilgisayar açışınızda manuel olarak açmak zorunda olmak istemiyorsanız başlangıçta arkaplanda açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
Bunu yapabilmek için öncelikle Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın ve shell:startup komutunu girip onaylayın. Bu işlem sonrasında Başlangıç klasörü açılacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken, başlangıçta otomatik olarak çalışmasını istediğiniz programların kısayollarını klasöre sürüklemektir. Sonrasında ThrottleStop programının ana ekranında bulunan "Options" sekmesinden "Start minimized" kutucuğunu işaretleyin. Bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı