i7 10870h boşta 92 derece oluyor

Frekans kısması droplara sebep olabilir ve buda oyun performansını baya etkiler. Elini bi laptopa dokundursun bakalım 95 derece gibi hissedecek mi. Hissetmiyorsa bana geri dönün. Virüs olduğunu bende düşünmüyorum çünkü laptop yeni ve sıfırlamış ise virüsün silineceğine eminim eğer varsa tabi.
Format mı atmalı yoksa sıfırlamalı mı? Windows 10'dan direkt Windows 11'e geçerse sorun çözülebilir mi sizce?

Format mı atmalı yoksa sıfırlamalı mı? Windows 10'dan direkt Windows 11'e geçerse sorun çözülebilir mi sizce?

Format atmalı. Sıfırlamak format değil, saçma bişey sadece disk temizliği diyebiliriz.

Ayrıca Windows 11 geçmesini önermem eğer oyun oynuyorsa performansı etkiler.. Ram ve Cpu çok kullanır Windows 11...

Laptop makinesine dokununca elle hissedilir bir 95 derece sıcaklık yoksa farklı bişey. Dediğim olursa cevap yazın.

Son düzenleme:
Format atmalı. Sıfırlamak format değil, saçma bişey sadece disk temizliği diyebiliriz.

Ayrıca Windows 11 geçmesini önermem eğer oyun oynuyorsa performansı etkiler.. Ram ve Cpu çok kullanır Windows 11...

Laptop makinesine dokununca elle hissedilir bir 95 derece sıcaklık yoksa farklı bişey. Dediğim olursa cevap yazın.
Kasada ısıyı pek hissetmiyor ama gene de kasada ısınma oluyor.

Az önce bakmış pil kısmı ''en iyi performans''ta iken işlemci boşta sürekli 4.7 GHz yani 4700 MHz'da çalışıyor. Gücü dengeli olacak şekilde ayarladığında boşta 3600 MHz kadar düşüyor ama gene 4500 MHz'larda çalışıyor. Boşta 55 derecelere kadar düşüyor ancak internete veya herhangi bir şeye tıklar tıklamaz işlemci 90 dereceyi geçiyor ve fanlar hızlanıyor. Muhtemelen işlemci kendini köklüyor.

Bana laptoptan kaynaklı bir sorun gibi gelmedi. İşlemci kendisini turboluyor sürekli. Zaten termal macun veya soğutma bloğundan kaynaklı bir durum olsa turbo boost kapatıldığında boştaki sıcaklık 35 derece olmazdı ve GPU'nun da ısınması gerekirdi.

Sıcaklığı ölcen cihaz arızalı olabilir o yüzden el ile bir kontrol sağlar mısın?
Dragon Center üzerdinden boştaki sıcaklıklar 90 derece ancak fanlar sürekli hızlanıyor. Arızalı olsa fanlar neden hızlansın ki? Ayrıca Afterburner üzerinden de Witcher 3 oyununda frekans sıcaklıktan dolayı 2500 MHz bandında takılıyor ve 3700 üzerine çıkamıyor. Oysa o laptop ve işlemci 4200 üstünde stabil çalışması gerek oyunlarda. Denetim masasından baktığında işlemci boşta 4700 MHz'da çalışıyor sürekli.

Virüs olacağını sanmam daha yeni laptop. Ama donanımdan kaynaklı olsa GPU da sıcak çalışması gerekirdi şahsen ama o çok serin çalışıyor. Yarın cihazı sıfırlamasını isteyeceğim, durum aynen devam ederse servise gönderir artık.
Ben de pek ihtimal vermiyorum virüs çıkacağına ama denemekten zarar gelmez.

Bunun haricinde format atmayı deneyebilirsiniz.
Isınmadan yana problem yaşayan bazı kullanıcıların problemi format atınca düzeliyordu.

Dragon Center üzerdinden boştaki sıcaklıklar 90 derece ancak fanlar sürekli hızlanıyor. Arızalı olsa fanlar neden hızlansın ki? Ayrıca Afterburner üzerinden de Witcher 3 oyununda frekans sıcaklıktan dolayı 2500 MHz bandında takılıyor ve 3700 üzerine çıkamıyor. Oysa o laptop ve işlemci 4200 üstünde stabil çalışması gerek oyunlarda. Denetim Masası'ndan baktığında işlemci boşta 4700 MHz'da çalışıyor sürekli.

Fanların dönme sebebi zaten o sıcaklığı çok sanıyor son hız dönüyor. Size tavsiyem erkenden garantiye göndermeniz.

Kasada ısıyı pek hissetmiyor ama gene de kasada ısınma oluyor.

Az önce bakmış pil kısmı ''en iyi performans''ta iken işlemci boşta sürekli 4.7 GHz yani 4700 MHz'da çalışıyor. Gücü dengeli olacak şekilde ayarladığında boşta 3600 MHz kadar düşüyor ama gene 4500 MHz'larda çalışıyor. Boşta 55 derecelere kadar düşüyor ancak internete veya herhangi bir şeye tıklar tıklamaz işlemci 90 dereceyi geçiyor ve fanlar hızlanıyor. Muhtemelen işlemci kendini köklüyor.

Bana laptoptan kaynaklı bir sorun gibi gelmedi. İşlemci kendisini turboluyor sürekli. Zaten termal macun veya soğutma bloğundan kaynaklı bir durum olsa turbo boost kapatıldığında boştaki sıcaklık 35 derece olmazdı ve GPU'nun da ısınması gerekirdi.

Hocam %100 eminim sıcaklık sensörü bozuk. Cpu o kadar ısınsaydı kasa içinde ısıyı yayar Gpu da ısınırdı lakin siz Gpu ısınmıyor dediniz... Format atın ayarlarda sıkıntı olmuş olabilir. Sıfırla demiyorum format atın.. Bu arada laptop lenovo mu?

Hocam %100 eminim sıcaklık sensörü bozuk. CPU o kadar ısınsaydı kasa içinde ısıyı yayar GPU da ısınırdı lakin siz GPU ısınmıyor dediniz... Format atın ayarlarda sıkıntı olmuş olabilir. Sıfırla demiyorum format atın. Bu arada laptop Lenovo mu?

Hocam adam Dragon Center diyor siz lenovomu diyorsunuz :D

Geri
Yukarı