i7-10875H RDR 2 grafikleri kötü gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

KenanBulutE

Hectopat
RAM
16 GB Tek Kanal
Ekran kartı
RTX 3060 Mobile Max-P
İşlemci
i7-10875H
Arkadaşlar sadece en alttaki ayarlar kilitli. Bütün ayarlar Ultra + 2K'da oynuyorum, grafikler hiç Ultra hissiyatı vermiyor, daha önceden farklı sistemlerde oynadım bu oyunu, grafikler şahaneydi, bu şu an kesinlikle Ultra değil. NVIDIA denetim masasında "3D uygulamanın kara vermesine izin ver" seçeneği aktif, GeForce Experience vb programlar yüklü değil.

Neyse kafanı fazla yorma sen. Senin fikrini değiştiremeyeceğimi biliyorum. RDR2'yi bu kadar sevilen şeyi grafik zannediyorsunuz değil mi? Oyun dünyanın en iyi oyunlarından biri diye her şeyi kusursuz yapıyor zannediyorsunuz değil mi? Bu oyunun grafikleri kötü ve oyunun güzel gözükmesini sağlayan şey ışıklandırması. Bunu anlamak çok zor değil oyuna girdiğinde ışıklandırmayı en düşüğe al 5 saat dayanabilirsen gel öyle yaz. Bir de anlamıyormuş gibi bu ayarlar Ultra değil ki yazıyorsun kanka. Benim sana anlattığım ışıklandırma olmadıktan sonra oyunun texturesinin berbat olduğu ve attığım resimler Ultra texture ayarında. Bu anlattığımı okumayı yeni öğrenen ve biraz kitap okuyabilen ilkokul çocuğu bile anlar.

250 Saate sahibim oyunda 2 farklı ekran kartıyla deneyebilme şansım oldu 3090 ile birisi diğeri 1050 Ultra da senin attığın görsellerin hiçbiri yoktu forumlardan bulduğun görselleri buraya atarak kendi haklı çıkaramazsın.

Ben sorunu çözdüm, belgeler kısmından RDR2'nin settings dosyasını sildim, oyuna girdim dikey eşitlemeyi kapattım ve 2K Ultra da (birkaç ayar yüksek'de) oynamaya başladım, şu anlık bir problem yok.

Belli ki sende ultrada oynadığını zannediyorsun, benim gibi yap. Bu arada o internetten aldığın fotoğrafları insanlar forumlara atmış ve oyunun ultrada olmasına rağmen böyle gözüktüğünü söylemiş. YouTube'a "RDR 2 Ultra Graphics Gameplay" yazarsan daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.
Kanka oyunu ultra ayarlarda oynadım. Oyunun textureleri berbat ve oyunun grafiklerini ışıklandırma kurtarıyor. Gameplay yapanlarda bu yüzden hep ışık olan yerlerde kayıt alıyorlar. Şehirin gece versiyonu, gündüz versiyonu, güneş vuruyorken vb. Ayrıca rockstar'ın tüm oyunlarında textureler kötü oluyor.

250 Saate sahibim oyunda 2 farklı ekran kartıyla deneyebilme şansım oldu 3090 ile birisi diğeri 1050 Ultra da senin attığın görsellerin hiçbiri yoktu forumlardan bulduğun görselleri buraya atarak kendi haklı çıkaramazsın.
Bak dostum anlama kısmında sorunların var gibi. Ben kendim yaşadım ve fark ettim textureları. Sonrasında araştırdığımda ise bu oyunun grafiklerinin sorunlu olduğunu farkettim. Size güzel gelmesinin sebebi ışıklandırma. Oyuna dikkat et hep bir taraftan güneş ışığı vuruyor ve oyunun yüzde 90'ı at üstünde geçtiği için at görünümüne de önem vermişler. Rdr grafiği = Gta 5 textureleri + iyi seviye ışıklandırma. Hatta rdrnin texturelerini al gta 5 ile kıyasla çok benzer olduğunu farkedersin. Ayrıca bu oyun 2018de çıktıysa textureleri vb 2016da hazırdır. Yani bu gördüğün 2016 grafikleri. Artık anlaman lazım anlamazsan da uğraşamam kusura bakma.

Son düzenleme:
Kanka oyunu Ultra ayarlarda oynadım. Oyunun textureleri berbat ve oyunun grafiklerini ışıklandırma kurtarıyor. Gameplay yapanlarda bu yüzden hep ışık olan yerlerde kayıt alıyorlar. Şehirin gece versiyonu, gündüz versiyonu, güneş vuruyorken vb. ayrıca Rockstar'ın tüm oyunlarında textureler kötü oluyor.

Hocam RDR fanı değilim de sıkı GTA Online oynayan, ciddi fanıyımdır, GTA'nın bile yeri geldiğinde böyle texture baka kalırım, RDR 2'yi hiç bitirmedim uzun sürede oynamadım ama eski 3050 Ti'lı laptopumda bile çoğu ayar ortada gölge ve texture ultrada DLSS kalitede beni benden alıyordu, siz büyük ihtimal benim şu an yaşadığım bir durumu yaşayıp oyuna sinirlendiniz ama cidden RDR2 grafikleri çok güzel, bakın bende az önce bizzat yaşadım, oyunu şimdi indirdim girdim, dedim "bune lan?" ayarlara bakıyorum Ultra, yere bakıyorum piksel piksel, gidiyorum ağaca bakıyorum resmen tek renk, şu an iyi, attığınız fotoğraflar Ultra grafik değil inanın bana.

Hocam RDR fanı değilim de sıkı GTA Online oynayan, ciddi fanıyımdır, GTA'nın bile yeri geldiğinde böyle texture baka kalırım, RDR 2'yi hiç bitirmedim uzun sürede oynamadım ama eski 3050 Ti'lı laptopumda bile çoğu ayar ortada gölge ve texture ultrada DLSS kalitede beni benden alıyordu, siz büyük ihtimal benim şu an yaşadığım bir durumu yaşayıp oyuna sinirlendiniz ama cidden RDR2 grafikleri çok güzel, bakın bende az önce bizzat yaşadım, oyunu şimdi indirdim girdim, dedim "bune lan?" ayarlara bakıyorum Ultra, yere bakıyorum piksel piksel, gidiyorum ağaca bakıyorum resmen tek renk, şu an iyi, attığınız fotoğraflar Ultra grafik değil inanın bana.
Neyse artık konuşmayacağım. Bu kadar insan karşı geliyorsa dediklerime size güzel gözüküyordur. Demek ki güzellik algımız farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı