i7 11700 onboard sistem OS X uyumlu mu?

kaanhh

Kilopat
Merhaba aşağıdaki masaüstü sistem OS X uyumlu mu?
  • CPU modeli: Intel Core i7 11700.
  • Grafik aygıtları: UHD Graphics 750.
  • Anakart: MSI MAG B560M Bazooka.
  • Ağ aygıtları: Realtek PCI-e 2.5GBE
  • Disk ve RAM: 512 GB SSD - 16 GB DDR4 3200MHz.

Maalesef, sisteminiz hiçbir macOS sürümü ile uyumlu değil ve olmayacak gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere m1, M1 Pro ve M1 Max işlemciler geldi ve 10.nesilden itibaren Apple Intel işlemci kullanmayı kesti. Yani macOS kurmak için gereken ilk şart SMBIOS'tur. 11.nesil bilgisayarlar için sistem kimliği(SMBIOS) bulunmamaktadır. Bu nedenle hiçbir sürümü kuramazsınız, kursanız dahi ekran kartını tanıtamayacağınızdan ötürü keyif alamazsınız, donar, kasar, bazı programlar açılmayabilir. Kurmanızı tavsiye etmiyorum.

Kurulum için uyumlu bir ekran kartı alarak devam edebilirsiniz. RX 6600 XT, 6800 XT, 6900 XT ya da RX 570, 580 olabilir. macOS için ekran kartı tercihiniz AMD'den yana olsun, bütçenize göre olsun. Tavsiyem desteği de yeni gelen RX 6600 XT'dir. Eğer bu ekran kartını alırsanız macOS Monterey kullanabilirsiniz.

Yanlış bilgi cezası vermeye kıyamadım. SMBIOS ile alakası yok. 10.nesil Comet Lake, High Sierra'yı kurabiliyor farklı bir SMBIOS ile. Buna CPU-SPOOF deniliyor. Rocket Lake için Comet Lake SPOOF'u yapılması lazım. iGPU için haklısın muhtemelen, belki device-id ile spoof denenir orası ayrı.

Rocket Lake10.15.4Güncel / 12Comet Lake CPUID'si gereklidir0x0A0671

Yanlış bilgi cezası vermeye kıyamadım. SMBIOS ile alakası yok. 10.nesil Comet Lake, High Sierra'yı kurabiliyor farklı bir SMBIOS ile. Buna CPU-spoof deniliyor. Rocket Lake için Comet Lake Spoof'u yapılması lazım. iGPU için haklısın muhtemelen, belki device-ID ile spoof denenir orası ayrı.

Rocket Lake10.15.4Güncel / 12Comet Lake CPUID'si gereklidir0x0A0671

Ben zaten iGPU ile alakalı konuşuyorum hocam, Comet Lake spoof'unun yapılması gerektiğini de biliyorum. Bu halde kurarsa keyif alacak mı?

Maalesef, sisteminiz hiçbir macOS sürümü ile uyumlu değil ve olmayacak gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere m1, M1 Pro ve M1 Max işlemciler geldi ve 10.nesilden itibaren Apple Intel işlemci kullanmayı kesti. Yani macOS kurmak için gereken ilk şart SMBIOS'tur. 11.nesil bilgisayarlar için sistem kimliği(SMBIOS) bulunmamaktadır. Bu nedenle hiçbir sürümü kuramazsınız, kursanız dahi
Şu kısıma kadar iGPU ile alakalı bir yer göremedim açıkçası fakat, doğrudur.

Geri
Yukarı