i7 11700K sistemde DRAM LED'i sarı yanıyor

Gökçer Erol

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sistemi yaklaşık bir hafta kullandım. Sonrasında bilgisayarı açmaya kalktığımda açılmadı. İki gündür bilgisayarım açılmıyor ve no Signal hatası alıyorum. Anakart üstünde DRAM ışığı sarı yanıyor.

Sistem özellikleri:
Anakart: MSI Z590 Pro Wi-Fi
İşlemci: Intel i7 11700K.
RAM: Team T-Force Delta RGB 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz CL16.
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Elite RTX 3060 Ti rev2.0

Denediklerim:
CMOS pilini çıkarıp 5-10 saniye sonra takma.
Jbat1 ile BIOS resetleme.
Flash button ile BIOS Update.
Flash button ile BIOS downgrade.
Tek RAM ile tüm slotları deneme.
RAM'leri 2. ve 4. slotlara takma.
RAM'leri 1. ve 3. slotlara takma.
RAM'leri silgi ile silip tekrar takma.
Bağlı olan SSD ve HDD'yi çıkarma.
Ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartı ile deneme.
CPU pinlerini kontrol edip deneme.
Kasa ön panel bağlantılarını çıkarıp takma.

Başka öneriniz varsa hepsine açığım. Konu dahilinde her şeyi araştırdım internette ama farklı bir çözüm bulamadım. Şimdiye kadar sistem çalıştığı için RAM'de ve anakartta sorun olacağını düşünmüyorum. BIOS reset atmama rağmen boot olmayışı garip geldi. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişten çekik olarak BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. 10 saniye yeterli değildir.

Hocam sorunu hemen çözüyoruz hazır mısın? İşlemci soğutucun sıvı mı hava mı bilmiyorum ama vidalarını gevşeteceksin düzelecek. Aynısı başıma geldi. RAM'lik bir durum yok. İşlemci soğutucusunun vidalarını çok sıktığın için RAM'ler Dual Channel moda geçemediğinden dolayı açılmıyor PC. Dene bakalım.

Hocam sorunu hemen çözüyoruz hazır mısın? İşlemci soğutucun sıvı mı hava mı bilmiyorum ama vidalarını gevşeteceksin düzelecek. Aynısı başıma geldi. RAM'lik bir durum yok. İşlemci soğutucusunun vidalarını çok sıktığın için RAM'ler Dual Channel moda geçemediğinden dolayı açılmıyor PC. Dene bakalım.

Olabilir hocam. Sıvı soğutma kullanıyorum. Deneyeyim şimdi. Teşekkürler.
Fişten çekik olarak BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. 10 saniye yeterli değildir.

İnternette 10 saniye yazıyordu o yüzden o şekilde denedim. Daha uzun beklemesinin ne farkı var? Cahilliğime verin :d teşekkürler.

Olabilir hocam. Sıvı soğutma kullanıyorum. Deneyeyim şimdi. Teşekkürler.

Dene hocam kesinlikle. Bende sıvı soğutucuyu fazla sıkmışım PC açılmıyordu inan denemediğim şey kalmadı ağlayacaktım :D arkadaşlar bana "ne diyorsun LAN sen ne alaka CPU ile RAM" diyecek ama durum böyle, bende kafayı yemek üzereydim. Senin denediklerinin hepsini denedim. Sonrasında kardeşim durumun aynısını yabancı forumlarda gördü denedik gerçekten düzeldi. Hatta bu forumda Recep Baltaş da böyle bir cevap vermişti bir arkadaşa sorunu düzelmişti. Denemekte fayda var.

Dene hocam kesinlikle. Bende sıvı soğutucuyu fazla sıkmışım PC açılmıyordu inan denemediğim şey kalmadı ağlayacaktım :D arkadaşlar bana "ne diyorsun LAN sen ne alaka CPU ile RAM" diyecek ama durum böyle, bende kafayı yemek üzereydim. Senin denediklerinin hepsini denedim. Sonrasında kardeşim durumun aynısını yabancı forumlarda gördü denedik gerçekten düzeldi. Hatta bu forumda Recep Baltaş da böyle bir cevap vermişti bir arkadaşa sorunu düzelmişti. Denemekte fayda var.

Hocam büyük bir umutla gittim gevşettim, maalesef başaramadık. Yine de teşekkür ederim önerin için.

Evet hocam. 10 saniye yeterli olmayabilir. Anakart üreticilerinin sitelerinde genelde 10 dakika olarak yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı