i7-11700KF nasıldır?

Neden? İleriye dönük olmadığı için mi? Cevabın evetse ben zaten "alıp senelerce aynı şeyleri kullanayım" düşüncesi ile almak istiyorum.

Güncel soket önerme sebebin nedir?

Sürekli sistem güncelleyen her çıkan özelliği anında kullanmak isteyen biriyseniz diye demiştim. Alıp uzun süre kullanıyorum derseniz alınabilir tabii ki. 11700KF yabana atılacak bir işlemci değil gayet güçlü ve uzunca bir süre arkanıza bakmadan kullanabileceğiniz bir işlemci. Sosyalde Intel işlemcileri çıktığı sene çok överler ertesi sene taş devrinden kaldı diye kötülerler lakin testler ortada.

Elimde he üz bir parça yok, kağıt üzerinde kurmak istediğim sistemin parçaları bunlar şimdilik:

CPU: i7-11700KF
GPU: ASUS RTX 3060 12 GB Dual
RAM: Kingston Fury Beast 32 GB 3200MHz 2x16
SSD: Kingston Fury Renegade 2 TB

Açıkçası bu sisteme ASUS Z-590 Plus düşünüyorum
Bence AM4 veya LGA1700 sistem daha mantıklı hocam.

Sürekli sistem güncelleyen her çıkan özelliği anında kullanmak isteyen biriyseniz diye demiştim. Alıp uzun süre kullanıyorum derseniz alınabilir tabii ki. 11700KF yabana atılacak bir işlemci değil gayet güçlü ve uzunca bir süre arkanıza bakmadan kullanabileceğiniz bir işlemci. Sosyalde Intel işlemcileri çıktığı sene çok överler ertesi sene taş devrinden kaldı diye kötülerler lakin testler ortada.
İ7-11700kf ve asus rtx 3060 12gb dual kombosu için hangi anakartı önerirsiniz peki? Asus Z590 plus var kafamda ama başka seçenekleri de incelemek istediğim için soruyorum

İ
Bence AM4 veya LGA1700 sistem daha mantıklı hocam.
İntel bir cpu istiyorum ben ama

Onu alırsam ekran kartını da değişmem gerekir, bütçe yok ki o kadar. Hani, var da, başka istediğim şeylerden kısmak istemem yani
12400F işlemci alıp H610 veya B660 anakart alabilirsiniz. 12400F gayet iyi ve yeterli bir işlemci.

Ya da AMD tarafında Ryzen 5600 ve B550 anakart.

i7-11700KF ve ASUS RTX 3060 12 GB Dual kombosu için hangi anakartı önerirsiniz peki? ASUS Z590 Plus var kafamda ama başka seçenekleri de incelemek istediğim için soruyorum.

Şimdi baktım kf en ucuz işlemciymiş 11700 ailesinde. Eğer hız aşırtma yapmayacaksanız anakartı b seviyesine çekip ekran kartı veya başka bileşene bütçe kaydırabilirsiniz. Çünkü hız aşırtma yaparsanız kaliteli bir sıvı soğutma şart oluyor o işlemciye.

Hocam şuan elinizde anakart ve işlemci yok değil mi? Bütçeniz ne kadar ikisi için?
Belirli bir bütçe yok aslında, aylık maaş sonuçta, 1-2 ay fazla çalışır daha iyisini alabilirim ama ben fazla pahalı veyahut üst seviye de bir şey istemiyorum

Şimdi baktım kf en ucuz işlemciymiş 11700 ailesinde. Eğer hız aşırtma yapmayacaksanız anakartı b seviyesine çekip ekran kartı veya başka bileşene bütçe kaydırabilirsiniz. Çünkü hız aşırtma yaparsanız kaliteli bir sıvı soğutma şart oluyor o işlemciye.
Hız aşırtma yaparım arada sırada muhtemelen, sıvı soğutma da kaliteli bir şey alıcam

Geri
Yukarı