i7-11700KF nasıldır?

DakiVoea

Femtopat
Daha fazla  
Bu işlemciyi almak istiyorum ama sorularım var. Bu nasıl bir işlemci? Fazla ısınır mı? ASUS RTX 3060 12 GB Dual ile kullanırsam uyumlu ve stabil çalışır mı? En önemli soru, 1200 sokete para verilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe el veriyorsa güncel soketlere bakmak daha iyi olur. Ancak bütçeniz bu civardaysa para para verilmez diye bir şey yok gayet yeterli performans sunan bir işlemci 11700KF. K ibaresi olmayan modeli kullanıyorum memnunum.

1200 sokete para verilmez. Bütçen ne kadar?
Neden? İleriye dönük olmadığı için mi? Cevabın evetse ben zaten "alıp senelerce aynı şeyleri kullanayım" düşüncesi ile almak istiyorum

Bütçe el veriyorsa güncel soketlere bakmak daha iyi olur. Ancak bütçeniz bu civardaysa para para verilmez diye bir şey yok gayet yeterli performans sunan bir işlemci 11700KF. K ibaresi olmayan modeli kullanıyorum memnunum.
Güncel soket önerme sebebin nedir?

Neden? İleriye dönük olmadığı için mi? Cevabın evetse ben zaten "alıp senelerce aynı şeyleri kullanayım" düşüncesi ile almak istiyorum

Güncel soket önerme sebebin nedir?
Onu alınca güncelleme şansın olmayacak. Güncelleme için elverişli olan AM5 soket düşünebilirsin.

Elinizde olan parçalar ne? Anakart vs var mı?

Elimde he üz bir parça yok, kağıt üzerinde kurmak istediğim sistemin parçaları bunlar şimdilik:

CPU: i7-11700KF
GPU: ASUS RTX 3060 12 GB Dual
RAM: Kingston Fury Beast 32 GB 3200MHz 2x16
SSD: Kingston Fury Renegade 2 TB

Açıkçası bu sisteme ASUS Z-590 Plus düşünüyorum

Geri
Yukarı