i7 11800H ısınıyor

lyciaa_0

Decapat
Daha fazla  
i7 11800H laptop işlemcim 100 derecelere kadar çıkıyor. Masaüstünde 45-50 derecelerde geziniyor. Valorant oynarken işlemci bazlı bir oyunda 80-85 derece ETS 2 Full grafik ayarlarda yük altında ekran kartı RTX 3050 4 GB laptop 80-85 derece. İşlemci 95-100 arası dolaşıyor 90 derecelere nadiren iniyor. Laptop altında ızgaralar mevcut onunda altında ucuzdan klasik herkesin kullanabileceği bir soğutma modeli mevcut.(Frisby FNS-9999b) bilgisayarı garantiye 3-4 ay önce yolladık termal macun ve fan temizliği yaptıklarını söylediler. Bilgisayarda herhangi bir virüs tespit edemedim belki bundan kaynaklıdır diye Kaspersky ile taradım. ETS 2'yi dün 10-15 dk bu derecelerde oynadım herhangi bir hata almadım fakat endişelenip bilgisayarı kapadım. Bu sıcaklıkların normal olduğunu düşünmüyorum bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda ETS 2 oynarken gene aynı ayarlarda 90 dereceleri görmezken şu an 95-100 derecelerde oynamam tuhaf konuya açıklık getirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, iyi sosyaller.

1687242351650.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Altındaki soğutucuyu kullanmadan yine dener misin? Bence o kadar ısınmaz.
Altının yükseltmekte fayda var bence soğutucuyu kapatırım hocam ama laptop gene yüksekye çalışsın ızgarası altta çünkü. Edit: Denedim hocam hala aynı derecelerde soğutucu da pek etki etmiyor sanırsam aynı derecelerde oynamaya devam ediyorum.

Hocam laptop modeli nedir?
Casper Excalibur G770 modeli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı