i7-11800h vs i7-12700h performansı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size daha önce anlatmaya çalıştığım şeyi sonunda başka bir kaynak videoya dökmüş.

12. nesil çok fazla ısındığı ve performans çekirdekleri yeterince işini yapamadığı için 11. nesil i7'nin gerçek dünya testlerinde gerisinde kalıyor.

İncelemeniz için videoyu bıraktım.

@453281 @Artoria Pendragon @msvgn @452252 @Görkem Say @revivality
İlginizi çeker diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
10nm diye biliyorum. Zaten ryzen 7000 serisi yakında gelecek, "sanırım" 3nm olacaklardı. Performans konusunda nasıl olacaklar acaba. Pil tarafında muazzam olacakları kesin.

Intel 7 olarak isimlendirmisler ama 10nm olarak geciyormus benim hatam. Orada nm degerinin tek basina bir etkisi yok esasen. Zira TSMC'nin 7nm uretimi, Samsung'un 5nm uretimine denk geliyor performans ve verimlilik konusunda. Intel'in de hali hazirda cok iyi bir DIE ureticisi oldugunu biliyoruz. Ben genel olarak 12. nesil mobil islemcilerin cok isindigini gormedim ama muhtemelen bu cekirdek farkliligini tam ayarlayamadilar. Yine de mobildeki gelecegin hibrit teknolojide yattigina inaniyorum. Benim bildigim kadariyla bir sonraki AMD mobil islemciler 4nm ile gelecek. Daha 3nm tarafinda bir siparis durumu yok AMD tarafinda.

Intel 7 olarak isimlendirmisler ama 10nm olarak geciyormus benim hatam. Orada nm degerinin tek basina bir etkisi yok esasen. Zira TSMC'nin 7nm uretimi, Samsung'un 5nm uretimine denk geliyor performans ve verimlilik konusunda. Intel'in de hali hazirda cok iyi bir DIE ureticisi oldugunu biliyoruz. Ben genel olarak 12. nesil mobil islemcilerin cok isindigini gormedim ama muhtemelen bu cekirdek farkliligini tam ayarlayamadilar. Yine de mobildeki gelecegin hibrit teknolojide yattigina inaniyorum. Benim bildigim kadariyla bir sonraki AMD mobil islemciler 4nm ile gelecek. Daha 3nm tarafinda bir siparis durumu yok AMD tarafinda.
Yani yüzeyi soğutmak daha rahat oluyor, ayrıca pil tasarrufu vs vs.

Yalnız bu karşılaştırma HP Omen karşılaştırması... Laptop modeline göre değişecek bir durum. MSI, ASUS laptop koysan bu fark bariz olacaktır. HP Omen o kadar da iyi soğutamıyor.

Yalnız bu karşılaştırma HP Omen karşılaştırması... Laptop modeline göre değişecek bir durum. MSI, ASUS laptop koysan bu fark bariz olacaktır. HP Omen o kadar da iyi soğutamıyor.
1663144657062.png

72 derece fena değil aslında.

Geri
Yukarı