i7 11800h laptopta sıcaklık değerleri sabit değil

Bartumartu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Sıcaklık değerim en iyi performansta olunca hiç sabit değilken dengelide oldukça sabit fakat en iyi performansta neden bu kadar hareketli? Ayrıca NZXT cam de sıcaklık değerlerim aynı görünmüyor hangisi daha doğru ve ne önerirsiniz? Bu duruma oldukça kafayı takmış bulunmaktayım.
4. Core diğerlerinden daha yüksek görünüyor bununla ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    135,6 KB · Görüntüleme: 80
  • 2.png
    2.png
    135,2 KB · Görüntüleme: 62
  • resim_2022-04-07_235548.png
    resim_2022-04-07_235548.png
    206,9 KB · Görüntüleme: 67
  • resim_2022-04-08_004700.png
    resim_2022-04-08_004700.png
    355,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
OMEN Gaming HUB en iyi sonucu verir sıcaklık tarafında. NZXT CAM kurmanıza gerek yok. Ek olarak undervolt yapıyorsanız ben Intelligent yerine 0.070V öneririm. 10750H'de böyle kullanıyordum. En iyi performans durumunda sıcaklıkların zıplaması normal, anlık çektiği güç sabit olmuyor işlemcinin. Çok dert etmenize gerek yok bu tarz şeyleri.

Omen Gaming Hub en iyi sonucu verir sıcaklık tarafında. NZXT cam kurmanıza gerek yok. Ek olarak undervolt yapıyorsanız ben ıntelligent yerine 0.070v öneririm. 10750H'de böyle kullanıyordum. En iyi performans durumunda sıcaklıkların zıplaması normal, anlık çektiği güç sabit olmuyor işlemcinin. Çok dert etmenize gerek yok bu tarz şeyleri.

Fakat yaklaşık 1 hafta önce dengelide olduğu gibi sabit sıcaklık değerleri alıyordum anlayamadığım noktada bu.

Boştayken değerler bu şekilde oynuyor sabit kalmıyor fakat dengelide inanılmaz derecede sabit.

Undervolting kısmında intelligent modu kapatın, elle 0.070V yapın. Güç seçeneklerinden yüksek performansa alın. Gaming HUB'da oyuna girince performance, boştayken balanced modda kullanın hocam. Anlık 5-10 derece zıplamalar anormal değil.

Undervolting kısmında intelligent modu kapatın, elle 0.070v yapın. Güç seçeneklerinden yüksek performansa alın. Gaming Hub'da oyuna girince performance, boştayken balanced modda kullanın hocam. Anlık 5-10 derece zıplamalar anormal değil.

resim_2022-04-03_151010.png

Hocam şöyle eski bir SS buldum örneğin burada her şey aynı fakat sıcaklık değerleri daha stabil ve düşük durumda fakat bende anlık 70 derecelere çıkma durumu şu an çok fazla 60 65'lere genel olarak şu an hep çıkıp iniyor fakat eskiden böyle bir şey yoktu beni de endişelendiren durum bu aslında.

Eki Görüntüle 1352919

Hocam şöyle eski bir SS buldum örneğin burada her şey aynı fakat sıcaklık değerleri daha stabil ve düşük durumda fakat bende anlık 70 derecelere çıkma durumu şu an çok fazla 60 65'lere genel olarak şu an hep çıkıp iniyor fakat eskiden böyle bir şey yoktu beni de endişelendiren durum bu aslında.

System vitals kısmında nasıl sıcaklıklar?

48-55 arasında dolanıyor fakat daha nadir olarak burada 70 60 aralığına çıkıp hemen iniyor gösterior.

Tamam burası çok önemli değil. System Vitals kısmında o şekilde gösteriyorsa endişeleneceğin bir şey yok. Anlık voltaj fazla çekiyor olabilir pek önemli değil. Ek olarak siz yine de Intelligent moddan çıkarın. 0.070V ile undervolt yapın daha stabil olur.

Geri
Yukarı