i7 11800H RTX 3070 sistem oyun oynarken kapanıyor

Christus

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
M.2 1 TB
Ekran kartı
RTX 3070
İşlemci
i7 11800h
Neden olduğunu bir türlü çözemedim. Garantiye gönderdim sorunsuz deyip geri gönderdiler. Bütün Steam oyunlarında aynısını yapıyor sadece LoL de yapmıyor.

Neden olduğunu bir türlü çözemedim. Garantiye gönderdim sorunsuz deyip geri gönderdiler. Bütün Steam oyunlarında aynısını yapıyor sadece LoL de yapmıyor.

Hiçbir şey yapmadan siyah ekran olup mu kapanıyor.

Biri sürü sebep olabilir. Çok az bilgi veriyorsunuz. Neden olduğunu bir türlü çözemedim demişsiniz. Nelere baktınız? Neleri denediniz mesela? Oyun açılır açılmaz mı kapanıyor? Yoksa bir süre oynayınca mı kapanıyor? Bir hata mesajı çıkıyor mu? vs. vs. bilgileri paylaşın lütfen.

Ekran kartı veya işlemci fazla ısındığı için olabilir mesela. Sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?

Biri sürü sebep olabilir. Çok az bilgi veriyorsunuz. Neden olduğunu bir türlü çözemedim demişsiniz. Nelere baktınız? Neleri denediniz mesela? Oyun açılır açılmaz mı kapanıyor? Yoksa bir süre oynayınca mı kapanıyor? Bir hata mesajı çıkıyor mu? vs. vs. Bilgileri paylaşın lütfen.

Ekran kartı veya işlemci fazla ısındığı için olabilir mesela. Kontrol ettiniz mi?

Bütün oyunlarda hata mesajı çıkıyor hepsi farklı mesajlar ama genelinde GPU yazıyor. Driverları güncelledim ve 5 kere format attım ona rağmen düzelmedi. Sıcaklık olarak ise ekran kartı 65 üzerine çıkmıyor işlemcide maximum 85 oluyor.

Hiçbir şey yapmadan siyah ekran olup mu kapanıyor.
Evet siyah ekran olup kapanıyor. Ama her zaman olmuyor.

Dosya Ekleri

• IMG_3350.jpg
    IMG_3350.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı