Çözüldü i7 11800H RTX 3070 Valorant düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kahraman200

Hectopat
Daha fazla  
FPS normaldi. Bir süre oyuna girmedim. Daha sonra düştü birden. Neden kaynaklanmış olabilir?
RTX 3070
i7 11800H
(Laptop)

ekran-goeruentuesue-2023-08-01-190709-png.png

Çözüm
Maalesef ben donanimsal değil yazilimsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bir şey soracağım mesela arada laptopu açtığınızda daha yuksek FPS arada daha düşük FPS oluyor mu? Mesela bir gün 300 FPS verirken sonraki gün oyunu açıyorsunuz 100 FPS.
Sorunu bu gün gördüm daha. İleriki günlerde tekrar yazarım.

Sorunu bu gün gördüm daha. İleriki günlerde tekrar yazarım.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunu şu şekilde çözdüm: Intel support driver kurdum. Güncellemeleri yaptım. Valorant'a girdiğimde düzelmişti. Çözülmüştür Fakat Acer asla önermem kimseye. Az önce format atmaya çalıştım SSD görmedi. Yardımlar için sağ olun.

@Astiva
@God134
Silip yüklemeyi dener misiniz?

Bu genel FPS düşmesi ne zaman başladı hatırlıyor musunuz? Oyuna girip CPU ve GPU kullanımını takip eder misiniz? Ekstra olarak 3DMark timespt testi yapar mısınız?

Bu genel FPS düşmesi ne zaman başladı hatırlıyor musunuz? Oyuna girip CPU ve GPU kullanımını takip eder misiniz? Ekstra olarak 3DMark timespt testi yapar mısınız?

Bazı anlarda kaydettiğim değerler şöyleydi.
(Üstten alta doğru örneğin 1.kayıt CPU 33 GPU 43)

Kayıt 1 2 3 4 5
CPU 33 30 45 33 38.
GPU 43 42 42 57 38.

FPS düşüşü ne zaman başladı bilmiyorum RDR yüklemiştim bir süre onu oynadım ve Valorant girmeye karar verdiğimde FPS düşük gözüküyordu. RDR'yi crackli indirdim. Bu zaman dilimde bazı yüklediğim programlar ve aynı zamanda sildiğim programlar oldu. Antivirüs taraması(tam tarama) yaptım Kaspersky+Malwarebytes ile herhangi bir şey çıkmadı.

3DMark timespt testi yapacaktım ama 325 TL biraz tuzlu geldi. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
3DMark demo kısmı var Steam'de. Onu indirmek ücretsiz ve time spy testi mevcut içinde.

Skorlar düşük, hele CPU skoru çok düşük. Bilgisayara hiç bakım yapmadınız mı? Sıcaklıklar yüzünden olabilir. Testi Nitro Sense üstünde performans modu açıkken yaptınız değil mi?

Skorlar düşük, hele CPU skoru çok düşük. Bilgisayara hiç bakım yapmadınız mı? Sıcaklıklar yüzünden olabilir. Testi Nitro Sense üstünde performans modu açıkken yaptınız değil mi?
Bilgisayarı alalı 1 ay oldu. Bakım yaptırmadım. Nitro Sense üzerinde mod: Yüksek performans modunda.

Daha yeniymiş. Bir anda böyle olduysa arkada bir driver falan güncellenmiş veya hata bir işlem gerçekleşmiş olabilir. İnternetiniz yavaş fakat format atıp denemenizi öneririm. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Oyunlarla ilgili değil dediğiniz gibi. Bu arada Dual channel RAM bulunuyor mu? CPU skoru Single channel diye düşük geliş olabilir diyelim (yine de çok faz kayıp var). 140W 3070 modeller 11.000 civarı bir skor alıyor. Sizin ki 100W büyük ihtimal. 9.500-10.000 gibi bir değer alması gerekirdi GPU'nun.

Daha yeniymiş. Bir anda böyle olduysa arkada bir driver falan güncellenmiş veya hata bir işlem gerçekleşmiş olabilir. İnternetiniz yavaş fakat format atıp denemenizi öneririm. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Oyunlarla ilgili değil dediğiniz gibi. Bu arada Dual channel RAM bulunuyor mu? CPU skoru Single channel diye düşük geliş olabilir diyelim (yine de çok faz kayıp var). 140W 3070 modeller 11.000 civarı bir skor alıyor. Sizin ki 100W büyük ihtimal. 9.500-10.000 gibi bir değer alması gerekirdi GPU'nun.
RAM Dual Channel değil yanılmıyorsam. Format mı önerirsiniz yoksa bilgisayarı sıfırlayayım mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı