i7 12700H RTX 3070 laptopta FPS düşmesi

ogzhnkcl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım dizüstü bilgisayarda The Witcher 3, AC Odyssey gibi oyunları oynarken sürekli FPS droplar meydana geliyor. GPU kullanımı %99 sabit değil sürekli %60-%70'lere düşüyor. Acaba diyorum tek kanal RAM'den mi kaynaklanıyor diye düşünüyorum fakat böylesine güçlü bir cihazda bunun olmaması gerekir ve yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir:

Intel Core i7 12700H.
NVIDIA GeForce RTX 3070
1x16 DDR5 4800 MHz RAM.
1 TB SSD.

Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım dizüstü bilgisayarda The Witcher 3, AC Odyssey gibi oyunları oynarken sürekli FPS droplar meydana geliyor. GPU kullanımı %99 sabit değil sürekli %60-%70'lere düşüyor. Acaba diyorum tek kanal RAM'den mi kaynaklanıyor diye düşünüyorum fakat böylesine güçlü bir cihazda bunun olmaması gerekir ve yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir:

Intel Core i7 12700H.
NVIDIA GeForce RTX 3070.
1x16 DDR5 4800 MHz RAM.
1 TB SSD.

İşlemcin frekans düşürüyor olabilir.

Muhtemelem tek kanal RAM olduğu için en kısa sürede 2'ye çıkarın

Çoğu kişi gereksiz cevaplar vermiş yapman gereken şey

ekran kartını sıfırlaman = Win+Ctrl+Shift+B bu tuşlarla sıfırlayabilirsin

ardından fiziksel bellek temizliği yapman lazım ve ardından sanal bellek formatlaması düzelmezse discorddn ayrıntılı açıklama yaparım😃😃

Çoğu kişi gereksiz cevaplar vermiş yapman gereken şey

ekran kartını sıfırlaman = Win+Ctrl+Shift+B bu tuşlarla sıfırlayabilirsin

ardından fiziksel bellek temizliği yapman lazım ve ardından sanal bellek formatlaması düzelmezse discorddn ayrıntılı açıklama yaparım😃😃
1699223769611.png
Sorunu Tek kanal ram kullanması muhtemelen zaten fiziksel olarak bilgisayarına erişimimiz olmadığı için tahmini bir çözüm öneriyoruz kendisine deneme yanılma her şey.

Geri
Yukarı